Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   sta se desava ??? (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6173)

Mile_k 10.12.2011 19:43

sta se desava ???
 
izgleda da kad god se pokrene skakljiva tema nastane blokada !!! o cemu se radi ?

Darko 10.12.2011 19:52

... lepo rečeno škakljive teme... a kakve zapravo implikacije istih postoje ili mogu postati,... zna jedino Vumi

... ajd' :26:

Rosuljac 10.12.2011 20:41

A koja je to tema, da znamo i mi šta ne smemo? :nixweiss:

Desert Walker 10.12.2011 20:54

Vumi je na vrijeme zatvorio temu:26: . neka ostane na ovome,zasto istjerivati nesto sto se istjerati ne moze. samo bi se zakomplikovalo.
ja se javno izvinjavam svim kolegama koje sam (ako sam ) uvrijedio. nije bilo namjerno. moja je situacija takva da svaka 2 ili 3 mjeseca imam priliku da nesto postavljam ,nesto sto eventualno pronadjem a i to nije mnogo. ostatak vremena samo uzivam gledajuci sta drugi postavljaju i pomalo komentarisem i ponekad izvaljujem svasta...naravno sve to uz malu dozu ljubomore :425: :)
nadam se da mi ne zamjerite a ako i zamjerite nadam se da cete mi reci gdje sam zahebao stvar

acervonec 10.12.2011 21:03

Ja sam kriv...
Na forumu se zalažem za konstruktivnu debatu, sa kojom bi nešto postigli u korist svih. Nemam ništa protiv kritičnih komentara u vezi sa konkretnim greškama arheologa i muzealaca (recimo afera Vajfert), ali generalne optužbe protiv arheologa, među kojima su mnogi veoma moralni ljudi, nisu pravi način. Siguran sam, da neki od vas imate pozitivno iskustvo sa arheolozima. Uvjek isti komentari na novinske izveštaje su me iznervirali, pa sam možda bio preoštar u komentaru. Ako sam nekoga uvredio ja se izvinjavam - nije bilo namjerno.

Bilo bi bolje, da u buduče neko od ekipe pre mene obrazloži, da takvi komentari nisu na mestu. Samo međusobno poštivanje i suradnja između tragača, kolekcionara i arheologa če donjeti bolje rešenje u vezi sa ovim hobijem.

Pozdrav! :schwitz:

pike.sch 10.12.2011 21:10

Acervonec, nisi ti kriv samo zato sto si izneo svoje misljenje koje u potpunosti podrzavam kao sto podrzavam Vumija koji zakljucava svaku temu u kojoj se svadja i vredja jedino sto mi smeta sto mora biti ostriji, brisati postove i zakljucavati pre nego sto se otme kontroli.

Nezakcij 10.12.2011 21:14

Svašta se izvali na forumu,nekad i nešto nepotrebno,jbga ljudi smo i griješimo,nekad i generalno trpamo u koš određene profile ljudi,iskusne,neisku sne,arheologe..što kaže kolega acervonec,al bitno da mi u forumu uviđamo pogreške i trudimo se bit objektivniji. Sve u svemu....sve ok!! :26:

kosuca 10.12.2011 21:43

http://www.youtube.com/watch?v=zW-ZqutogB4
Samokritika je osnovni i polazni element djelovanja svakog mladog komuniste.(NE ZAMJERITE MORAO SAM SE NAŠALITI)

Darko 10.12.2011 22:53

... i ja se izvinjavam...
Stvari nikako ne treba generalizovati i trpati u isti koš... nije sve ni crno ni belo... 4 godine sam plivao u političkom novinarstvu (bio sam i urednik)...
... i činjenica je da u današnje vreme treba biti JAKO OBAZRIV, kako sa svojim ličnim stavovima, tako i onim iskazanim na internetu... Mnogo šta će proći, a neke naizgled bezazlene mogu izazvati probleme... sve zavisi od stavova, gledišta i tumačenja istih...
... ajd' :26:

Enigma 11.12.2011 01:15

Ponekad lanemo koješta i ostanemo živi, to je ljudski.
Važno je priznati i ispraviti pogrešku. Poznajem dosta visokomoralnih ( vrhunskih znalaca ) profesionalaca i kolekcionara, također i gomilu neukih egoista koji su zasjeli na visoke pozicije u struci, o tobožnjim kolekcionarima da ne govorim. Istinski kolekcionari i ljubitelji materijalne ostavštine su čisti rariteti, u gomili prevaranata i neljudi koji se potpisuju pod kolekcionare. Tek kada se riješimo balasta u svojim redovima možemo očekivati da nas poštuju. Isto vrijedi za struku.
Dobrodošle su ove diskusije, nakon njih smo mrvicu tolerantniji i pametniji. :) :26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:13 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!