Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Praistorija (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=165)
-   -   Spektakularno otkrice u Visokom (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=4640)

zeljketa 25.02.2010 19:25

Spektakularno otkrice u Visokom
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Visoko,25. februar 2010. god

Danad je Semir Osmanagic,na iznenadnoj konferenciji za stampu ",odrzanoj u hotelu "Piramida" u Visokom,svijetu predstavio spektakularna otkrica vezana za visocke piramide.Radi se o samom ulazu u "Piramidu Mjeseca",koji je sasvim slucajno otkriven.
Lokalni zemljoradnik N.N.(ime poznato redakciji)je ,prilikom vadjenja krompira,motikom iskopao jednu kamenu oklagiju,a onda daljim kopanjem i neke dijelove kamene plastike nepoznatog porijekla.Sve je to prijavio Omeragicu ,koji je,zajedno sa svojim saradnicima,poceo sa tajnim iskopavanjima .
"Odmah smo znali da se radi o necemu sto smo vec ocekivali",rekao je Osmanagic."Zato smo iskopavanja vrsili u strogoj tajnosti,nocu,po snijegu i kisi i uz izuzetne napore.Kao sto vidite trud nam se isplatio".
Malobrojnim novinarima su podjeljene fotografije na kojima se vidi sam ulaz sa dvije monumentalne figure u sjedecem polozaju.Ispod kamenih figura su uklesani znakovi koji mnogo podsjecaju na one u Egiptu.
"Trenutno smo zauzeti sa sredjivanjem dokumentacije o nalazu,odredjivanju starosti samog nalaza,kao i sa desifrovanjem uklesanog teksta",rekao je Osmanagic."Do sada smo uspjeli da desifrujemo sam pocetak i on glasi"Kad ja podjem na Bembasu.... ".

Poslije konferencije su se novinari ,u pratnji Osmanagica ,uputili na sam lokalitet "Piramide mjeseca".

Cezar Veliki 25.02.2010 20:21

Coo sam dosta ismejavanja tih piramida.
A dali je neko od vas bio tamo?
I dali uopste ima nesto da se vidi?

pike.sch 25.02.2010 23:05

Jel ova fotografija neka zajebancija ili? Rekao bih da su figure radili kamenoresci i vajari.

Mladen 26.02.2010 00:10

a što tek radi PHOTOSHOOP :-)

Enigma 26.02.2010 00:35

Nije zaebancija, to je photoštos: Mujo razvlači 'armoniku, a Haso u šargiju udara ... :) :26:

Grga 26.02.2010 17:00

Moji dečki, ja sam tamo bio i mogu vam reći da sam ostao oduševljen i iznenađen. Ušao sam u korito rijeke Fojnice i na dubini dva-tri metra vide se kamene ploče iste kao na otkopanim dijelovima piramide Mjeseca, pa sam skoro siguran da je kompletan piramidalni kompleks spojen ovakvim pločama, ali zamuljen poslije nailaska ''nepoznate'' velike količine vode. Moje mišljenje je da se zbilja dogodio opći (biblijski) potop. Ako netko bude blizu Visokoga neka obavezno svrati i uvjeri se svojim očima. Uspio sam mobitelom snimiti nekoliko fotosa (vrlo loše kvalitete) što me pomalo razočaralo i razljutilo zbog jednog neobičnog detalja. Naime u samom gradu fotosi su bili odlični. Ako uspijem stavit ću poneku sličicu da se uvjerite.

Grga 26.02.2010 17:11

Prikažite listu dokumenata (Broj: 4)
Suncokreti su snimljeni u blizini grada...

Grga 26.02.2010 17:35

Ako nije zaebancija i ako su zbilja pronašli ulaz pretpostavljam da bi u unutrašnjosti mogli pronaći ostatke žitarica ili bazen za vodu...

zeljketa 26.02.2010 18:23

Citat:

citat od Cezar Veliki (Prilog 42917)
Coo sam dosta ismejavanja tih piramida.
A dali je neko od vas bio tamo?
I dali uopste ima nesto da se vidi?

Ima,kako da nema.....ima sudzuke....suhog mesa...svega ima.Visocani su poznati po misterioznom umijecu da od kilograma friskog mesa mogu da naprave 1,5 kg suhog......
Salu na stranu,moze da se vidi srednjovijekovni grad Visoki,na kom su vrsena iskopavanja zadnje dvije godine.Procitao sam da se planira prekrivanje ovog lokaliteta plasticnom folijom,ili tako nesto,jer se vrse nelegalna iskopavanja.
Na lokalitetu ovog starog grada je Osmanagic htio da trazi umisljenu piramidu ,ali je ,srecom, bio sprijecen od strane pravih arheologa.:26:

p.s.
Ja sam bio tamo i mogu samo reci da je potrebna veoma bujna masta da bi se u onom sto je iskopano i predstavljeno vidio rad ljudskih ruku...Ja takvu mastu nemam:)

Grga 26.02.2010 20:58

Prikažite listu dokumenata (Broj: 4)
A da malo uporedimo Visoko s jednom poznatom i priznatom lokacijom...?


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 10:00 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!