Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Anđeli čuvari (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7822)

Banatski šetač 13.08.2013 15:04

Anđeli čuvari
 
Dakle, u zemlji Srbiji svakakvih čudesa...

Evo, ovde najnovije pikanterije dragih kolega !

Verovatno su im gastarbajteri Švajcarci kupili i detektore da kad najure divlje kopače mogu sami lakše da izvade šta je potrebno i uredno predaju poslodavcima!

IVLIANVS 13.08.2013 15:21

nedavno su mene i kolegu sa foruma zaustavili saobracajci,sa detektorom na zadnjem sedistu i trazili dozvolu.
odmah sutradan sam zvao arheo-amatere iz cacka i razgovarao sa vlasnikom.Rece mi da dozvola kosta 5200 din,da ima dozvolu od ministarstva za izdavanje istih,uslov je bio da naprave cuvarsku sluzbu,i kaze da su obavestili sve policijske uprave u gradovima da su poceli s radom.E sad ne znam koju teritoriju pokrivaju ti 'cuvari'.
Jedino nije znao da mi odgovori zasto su mog komsiju koji ima istu tu dozvolu policajci nedavno priveli,oduzeli detektor i ovih dana ga ceka sud :)

Desert Walker 13.08.2013 15:56

cilj je sabrati sve,saznati sve o svima i onda polako obiranje. Jedan po jedan.
kad imas dozvolu automatski sve znaju o tebi i onda kad im se digne...

biljadj 13.08.2013 16:49

Smesno.

Argonaut 13.08.2013 17:13

Podržavam, veoma korisno ako uistinu i zaživi. Velika je razlika između tragača- ljubitelja i zaštitnika starina i onih koji to rade iz drugih pobuda.

Marko 13.08.2013 17:50

Kad sad nisam razbio monitor nikad neću :1545: Ovo je isto kao kad bi stavio mčka u sušnicu da čuva meso.

banebeograd 13.08.2013 18:02

e super je ovo uradjeno, ni u kolumbiji ne bi bolje odradili vudusmile.
svima poznati sverceri , preprodavci i uvaljivaci falseva
donirali uniforme i napravili svoju policiju koja ce srbiju da cuva od tragaca i preprodavaca nalaza
/tj od njih samih / :00000726:
i to tako sto ce svojim clanovima da izda /nepostojecu/ dozvolu za traganje i preprodaju za samo 50 evra godisnje :totlach:

Desert Walker 13.08.2013 18:57

"Oni sve rade javno da ne bi izgledalo tajno"... i "Sve je suprotno od onoga sto izgleda da jeste".
i kad ti izdaju dozvolu i poklone uniformu "onda ces ti sve lepo da priznas,sedes u kola odemo do SUP-a ,njima ispricas sve znas....Djura ce ti oprostiti sto te tukao...i onda ce da radis ,ali za NASE"...e tako bi to rekao stari dobri Ilija Cvorovic tj. neponovljivi Bata :)

pike.sch 13.08.2013 23:24

Gospode Boze, jel ovo neka zaebancia. Zamislite dileri droge organizovali svoju policiju ciji je cilj hapsenje onih koji ne uzimaju drogu od onih koji nisu obuceni u odore policije narkokartela. Zamislite policija prostitutki, lopova ...
Hajde sad svi da kupimo te uniforme i na teren nesmetano da tragamo.

Desert Walker 13.08.2013 23:32

fazon je u tome da ce 2-3 covjeka moci nesmetano traziti a ostali (uniformisani ili ne) ce biti za "odstrel".
platis clanarinu i onda ti uzmu aparat ,osure te i nikom nista a "oni" nastave da rade nesmetano

Crni-1 14.08.2013 00:12

Ja sam im postavio pitanje:
Bez namere da nekog vređam ili neke druge loše namere ali zar se takav način rada kod nas ne zove cinkarenje,potkaziva nje ili kako god?
I još ovo: šta su ti ljudi do juče radili,zar se i oni nisu bavili poslom koga sada navodno preziru? a neki od njih i dalje rade to isto samo navodno oni imaju pravo,jer se to pravo kupuje za 50000 ili koliko već.

Pretorijanac 14.08.2013 02:53

Poznajem barem trojicu sa one grupne fotke. Posten i korektan svet.
Svi bi smo hteli da nas hobi bude tretiran kao u Engleskoj...
U njihovom udruzenju smatraju da je to put do legalizacije.

Desert Walker 14.08.2013 09:02

Trebalo bi sprijeciti oranje i sl.unistavanja terena ali da mi oduzme detektor onaj ko ima detektor i kopa kao i ja nema nikakvog smisla.

pike.sch 14.08.2013 09:41

Ja bih pitao bilo kog clana tog udruzenja da mi kaze:
Da li je bio bar jedared u nekom muzeju ove ili prosle godine (da pokaze ulaznicu).
Da li je donirao nesto bilo kom muzeju od svojih nalaza.
Da li je pokazao neki lokalitet muzejskim arheolozima za koji ovi neznaju.

IVLIANVS 14.08.2013 11:04

ja cu da sacekam da vidim sta ce da bude sa komsijom koji ima tu istu dozvolu a koga ceka sudjenje.
rece mi da je za svedoka odbrane naveo doticnog koji izdaje te dozvole.

ljudi iz muzeja se zgrazavaju na rec arheo-amateri i kazu da je i za njih komplikovano da dobiju potrebne dozvole za iskopavanja te da je naucna fantastika za privatno lice da dobije tako nesto.
dakle sve ovo mirise na prevaru i uzimanje para narodu.......a koliko vidim i detektora
vec mogu da zamislim 'uniformisana' lica sa znackama i njihovu bahatost.....nesto poput ovih silnih privatnih sluzbi obezbedjenja kojih sad ima na svakom cosku,prodavnici,vrt icu....a koji su nesvesni svog tragikomicnog izgleda i ponasanja

Dr.jare 14.08.2013 12:06

Ima nas mnogo pa je konkurencija sve veca a nalaza sve manje pa se ljudi dosetili kako da suzbiju konkurenciju...

popimperia 14.08.2013 12:12

Arheo amateri su grupa ljubitelja ovog hobija sa nadom da će ako deluju u nekoj organizaciji doći do nekih prava(čitaj da ih ne jure dok tragaju detektorima).Pokušav aju kroz nelegalno plaćanje članskih sredstava,a sad i kroz nabavku uniformi da se odvoje od klasičnog tragača,ali to bez obzira na neki njihov statut iliti pravilnik nema zakonsku podlogu.Niti te imaju pravo legitimisati niti oduzeti detektor,drugim rečima oni su deo nas koji je uveren da ako plati članarinu i obuče uniformu ima zakon u rukama.Neko reče cinkaroši - da,neko reče smešni su da.

banebeograd 14.08.2013 16:05

Citat:

citat od IVLIANVS (Prilog 79669)
ja cu da sacekam da vidim sta ce da bude sa komsijom koji ima tu istu dozvolu a koga ceka sudjenje.
rece mi da je za svedoka odbrane naveo doticnog koji izdaje te dozvole.

sacekaj prvo da cujes kako je prosao ovde prisutni idzon i gazda istog tog udruzenja,
jer su obojica imali bliski susret sa drugovima :3_12_27v[ koji se nisu obazirali mnogo na njihove bajke:00000720: o udruzenju i dozvoli za traganje nego su ih uredno uputili na sudske instance88884541 da njima tamo u miru i ladovini sale suda sve lagano i potanko pojasne :10_1_118v

Mladen 14.08.2013 19:50

i tako nam ostaje da i dalje trazimo tartufe po sumama i gorama i da izbjegavamo ostale sumske ljude :678:

Desert Walker 14.08.2013 20:06

"Ko igra za raju (arheo -amatere) a zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku "...rece jedan pametan covjek

Argonaut 14.08.2013 20:48

Nama u Bosni ne trebaju arheo čuvari, jer. skoro sva najbolja nalazišta čuvaju minska polja. U jedno sam takvo prije par dana slučajno zabasao. Čini se da je do izlaska na sigurno potrajala čitava vječnost.

Desert Walker 14.08.2013 22:38

nasi demineri su tako "precizni" da su povadili upaljace a ostavili mine na terenu. ja sam danas nasao dvije potezne (kukuruzi) bez sajlice i upljaca. nisma imao cime da slikam ali cu to drugi put uciniti.
ipak nisu bezopasne,neko moze uzeti (recimo djeca) i iz zezancije glavom platiti.

Vumi 14.08.2013 23:50

Ako me sjecanje dobro sluzi, negdje sam napomenuo da se o ovom udruzenju ovdje vise nece nista pisati...


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 12:27 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!