Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   kapacitet NiMH baterija za XP GOLDMaxx (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2924)

Enigma 08.05.2008 00:56

Citat:

citat od I.Dzon (Prilog 24559)
Da li svi detektori koji koriste napajanje 12 v i koji koriste baterije 1,5 v mogu koristiti male akumulatore od 12 v koliko maxi mah mogu biti.

Bitno je da napon napajanja uređaja bude u granici od 12 V, a vrsta istosmjernog izvora napajanja je nebitna, ako napajaš aparat s izvorom premale snage, doći će do pada napona i uređaj neće funkcionirati, znači čim veća snaga izvora napajanja, odnosno čim veći kapacitet akumulatora tim bolje jer ima veću količinu akumulirane energije i omogućuje ti dugotrajniji rad s jednim punjenjem. :26:

crni 08.05.2008 01:23

Nijedan uredjaj nije ubio kapacitet baterija bilo da je slabiji od potrednog za rad bilo da je neshvatljivo veliki. Verujte da pogresan polaritet unistava mnoge uredjaje! Konkretno XP nece ni crci niti se ukljuciti sa progresno postavljenim baterijama a cak ces se i pijacarkama od 10 dinara zapitati dali je detektor normalan koliko dugo moze raditi? Kad napon opadne ispod granice za normalan rad detektora dobices vrlo lep upozoravajuci ton na svakih 6 sekundi koji je toliko dosadan da ces svog ljubimca morati iskljuciti. Mislim da se ugradnjom skale nista ne dobija uostalom radni napon XP-a je 12 volti a cine ga 8 baterije po 1,5V. Sa NiMH baterijama vec u startu imas manji napon jer su one 1,2V!

I.Dzon 08.05.2008 01:26

citat
 
Citat:

citat od Enigma (Prilog 24562)
Bitno je da napon napajanja uređaja bude u granici od 12 V, a vrsta istosmjernog izvora napajanja je nebitna, ako napajaš aparat s izvorom premale snage, doći će do pada napona i uređaj neće funkcionirati, znači čim veća snaga izvora napajanja, odnosno čim veći kapacitet akumulatora tim bolje jer ima veću količinu akumulirane energije i omogućuje ti dugotrajniji rad s jednim punjenjem. :26:

sve je to ok. Konkretno ja koristim jedan pi detektor sa akumulatorom 12.87 v naravno ima i zastitnu diodu radi kacenja polova radi sigurnosti i integralna kola trpe napon od nekih 13.7 v ali ostale pratece komponente imaju opterecenje i dolazi do odredjenih smetnji u radu.On uzima struje ili ti energije koliko je njemu potrebno ali da li mogu odredjene diodice, tranzistori,tiristor i i sta ja znam sta jos, mogu da izdrze to opterecenje i odrade posao kako treba.

I.Dzon 08.05.2008 01:40

mucenica ili rakija ljuta
 
Citat:

citat od Enigma (Prilog 24560)
Živ bio prijatelju, ne sumnjam u kvalitetu tvojih destilata, ona usporedba se svodi na to da u biti jedini problem može biti prevelika potencijalna razlika koja uvjetuje dijalektričnu čvrstoću komponenti. Bila bi mi izuzetna čast da se jednog dana sa našim prijateljima pomučim i sa tvojom mučenicom. :26:

Bice mi cast da ugostim tebe i tvoje drugare sa mojim destilatima.Pre neki dan sam presao 307 km i druzio se sa drugarima sa ovog foruma i naravno nosio svoje destilate na degustaciju bez nje ne krecem nigde.Dobro bi bilo da se ljudi sa ovog foruma ili nekog slicnog mogu druziti uzivo i razmenjivati razna iskustva i misljenja .Danas se brzo zivi a malo se posvecuje paznje prirodi za sta je vezan ovaj nas hobi.Vremena su sada relativno teska ali nadje se dobre volje i zelje za druzenje ne samo na forumima vec i uzivo.Pozdrav prijatelju.Mislio sam gore da kazem 307 km u jednom pravcu i isto toliko u drugom.

Enigma 08.05.2008 01:44

Citat:

citat od crni (Prilog 24563)
Nijedan uredjaj nije ubio kapacitet baterija bilo da je slabiji od potrednog za rad bilo da je neshvatljivo veliki. Verujte da pogresan polaritet unistava mnoge uredjaje! Konkretno XP nece ni crci niti se ukljuciti sa progresno postavljenim baterijama a cak ces se i pijacarkama od 10 dinara zapitati dali je detektor normalan koliko dugo moze raditi? Kad napon opadne ispod granice za normalan rad detektora dobices vrlo lep upozoravajuci ton na svakih 6 sekundi koji je toliko dosadan da ces svog ljubimca morati iskljuciti. Mislim da se ugradnjom skale nista ne dobija uostalom radni napon XP-a je 12 volti a cine ga 8 baterije po 1,5V. Sa NiMH baterijama vec u startu imas manji napon jer su one 1,2V!

Mislim da je donja granica napona 9 V , za aparate s napajanjem od 12V, sklopovi aparata napajaju se s naponom od 5 i 9 Volta, nisam siguran ali mislim da je prag dosta fleksibilan. :26:

Enigma 08.05.2008 01:51

Citat:

citat od I.Dzon (Prilog 24564)
sve je to ok. Konkretno ja koristim jedan pi detektor sa akumulatorom 12.87 v naravno ima i zastitnu diodu radi kacenja polova radi sigurnosti i integralna kola trpe napon od nekih 13.7 v ali ostale pratece komponente imaju opterecenje i dolazi do odredjenih smetnji u radu.On uzima struje ili ti energije koliko je njemu potrebno ali da li mogu odredjene diodice, tranzistori,tiristor i i sta ja znam sta jos, mogu da izdrze to opterecenje i odrade posao kako treba.

Mislim da svaki bolji projekt ima internu, dodatnu stabilizaciju napona i da kod malo višeg radnog napona nebi trebalo biti problema. :26:

Enigma 08.05.2008 01:59

Citat:

citat od I.Dzon (Prilog 24565)
Bice mi cast da ugostim tebe i tvoje drugare sa mojim destilatima.Pre neki dan sam presao 307 km i druzio se sa drugarima sa ovog foruma i naravno nosio svoje destilate na degustaciju bez nje ne krecem nigde.Dobro bi bilo da se ljudi sa ovog foruma ili nekog slicnog mogu druziti uzivo i razmenjivati razna iskustva i misljenja .Danas se brzo zivi a malo se posvecuje paznje prirodi za sta je vezan ovaj nas hobi.Vremena su sada relativno teska ali nadje se dobre volje i zelje za druzenje ne samo na forumima vec i uzivo.Pozdrav prijatelju.

Hvala ti lijepa, bio bi red da se jednog dana upoznamo i družimo na način kao što si naveo. :26:

tragac 08.05.2008 02:19

Instrument za merenje napona
 
Pitanje za Vumi-ja,(zbog toga sam ja na svoga ugradio mjerni instrument da znam kakvo je stanje baterija ) Da li mi mozes reci kakav si instrument ugradio i koliko je gabaritno velik,koja mu je cena i koliko ga je komplikovano ubaciti?Ne bi bilo lose ako bi nam nabacio fotku da vidimo kakvo si resenje nasao.Pretpostavljam da jos nekoga zanima tvoje resenje.
Ja jos uvek pronalazim samo ek**** i alu -foliju,ali doci ce i bolja vremena a uzgred nisam ni na pravom terenu posto sam na obrisima grada i to nocu.

Vumi 08.05.2008 10:15

Citat:

citat od I.Dzon (Prilog 24559)
Da li svi detektori koji koriste napajanje 12 v i koji koriste baterije 1,5 v mogu koristiti male akumulatore od 12 v koliko maxi mah mogu biti.

mogu se koristiti, sto ih vise ima to ces duze traziti

Vumi 08.05.2008 10:19

Citat:

citat od tragac (Prilog 24570)
Pitanje za Vumi-ja,(zbog toga sam ja na svoga ugradio mjerni instrument da znam kakvo je stanje baterija ) Da li mi mozes reci kakav si instrument ugradio i koliko je gabaritno velik,koja mu je cena i koliko ga je komplikovano ubaciti?Ne bi bilo lose ako bi nam nabacio fotku da vidimo kakvo si resenje nasao.Pretpostavljam da jos nekoga zanima tvoje resenje.
Ja jos uvek pronalazim samo ek**** i alu -foliju,ali doci ce i bolja vremena a uzgred nisam ni na pravom terenu posto sam na obrisima grada i to nocu.

pogledaj ovdje http://www.vumidet.net/forum/showthr...ekne+garancija


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 23:57 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!