Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Novac (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   2 talira (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6576)

fabijanus 28.04.2012 18:12

Citat:

citat od Vumi (Prilog 64910)
Ako mislis na VAZNU sa cvijecem onda se kaze u VAZNI a ne u VAZI, haha, mislim da si se sada sam ulovio :) :16:

koliko je meni poznato Vazna kao rijec nepostoji vec je to iskrivljenica pravopisa ...ili grijesim ????

Vumi 28.04.2012 18:22

Znaci, zaboravio sam pravopis totalno..lijepo boga mi. A ja mislio da se ovdje radi o drugoj palatalizaciji gdje se K G i H mijenjaju u C Z i S, ali ako ti kazes da to nije tako onda mogu samo vjerovati :)

Banatski šetač 28.04.2012 19:19

Ma, nije, dragi Vumi, dotle došlo, ali nije na odmet podsetiti se na neke jezičke začkoljice, koje, kao što se vidi iz priloženog, mogu da budu interesantne za sve prisutne, a sve zarad toga da se bolje razumemo.
Izvinjavam se svima ako smo udavili sa gramatikom :)

Nigrianvs 28.04.2012 19:20

vumi....koliko vidim omatoresmo mi a i sve smo izmesali reci

Vumi 28.04.2012 20:59

Bice da je tako Nigrianvse, ovaj tudji nisam naucio a svoj sam vec zaboravio...daleko sam dogurao nema sta :)

IVLIANVS 28.04.2012 21:09

@fabijanus .... odakle tebi pravo da nekog ispravljas kad ne znas da se 'nepostoji' pise odvojeno.
druga stvar je prestanite da spamujete coveku temu i komentarisite talire a ne glupe pravopisne greske.... dobar deo clanova ovog foruma je (na zalost) polupismen.
i to i u gramatickom i arheoloskom smislu......

Desert Walker 28.04.2012 21:22

:475: :26:
konacno. Taliri su tema. idemo dalje. necemo dalje o pismenosti...ni gramatickoj a narocito arheoloskoj. ovdje su mnogi hobisti a ne profesionalni arheolozi

Enigma 28.04.2012 21:47

Završio sam dvije godine elektrotehnike u Banjoj Luci, moj dobri stari profesor Ješe bi rekao na teraziji.
Hrvatskom gramatikom nitko ne vlada, iz razloga jer svaka vlast piše neku svoju gramatiku i čerupa zakonodavstvo prema svojim potrebama,
zato i jesmo tu gdje jesmo. Meni je jedino važno da razumijem što je autor htio reći.
Inače srebrnjaci spadaju pod kvalitetnu etnografiju. :) :26:

fabijanus 28.04.2012 21:55

Citat:

citat od IVLIANVS (Prilog 64931)
@fabijanus .... odakle tebi pravo da nekog ispravljas kad ne znas da se 'nepostoji' pise odvojeno.
druga stvar je prestanite da spamujete coveku temu i komentarisite talire a ne glupe pravopisne greske.... dobar deo clanova ovog foruma je (na zalost) polupismen.
i to i u gramatickom i arheoloskom smislu......

hhahaa zanimljiv si a koliko vidim i Pismen ...pocinjes novu recenicu sa malim slovom ..de mani me se sa tvojim pametovanjem ...

Desert Walker 28.04.2012 22:02

dokle ce ovo ovako??? polako ljudi ,samo polako.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 04:24 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!