Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   XP (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=159)
-   -   Deus velika sonda kvar (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=8601)

Janko Veselinovic 11.05.2015 11:48

Deus velika sonda kvar
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Velika sonda na deusu nece vise da se puni , baterija i dalje drzi i radi, drzala je preko 10h i odjednom vise nece da se puni, pretpostavljam da je problem nastao jer je koriscena na plazi, kontakte sam ocistio nije problem u njima pa predpostavljam da je problem u elektronici , da li znate nekog dobrog majstora u Srbiji koji to moze da resi s obzirom da vise nije u garanciji, ne salje mi se nazad za Francusku potrajace.
Takodje i sa sondom za Excalibur imam problem , pocela je da se odlepljuje , ovo ne podleze garanciji ali mislim da neki dobar majstor za sonde moze to da resi i ona isto sljaka ali pitanje je kolko ce.

Trojanac 11.05.2015 12:20

Koliko vidim na sondi Excalibur u pitanju je samo oštećenje zaštite sonde, koju možeš putem interneta naručiti i problem je riješen.

Vumi 11.05.2015 16:11

Jesi siguran da ti je punjac od deusa u redu i da oni pinovi na njemu nisu iskrivljeni ili polomljeni?

Janko Veselinovic 11.05.2015 17:07

Prvi put kad sam uso u vodu kad me je zvekno prvi talas ona zuta plastika je spala sto stiti sondu i jedva sam je naso, posle je vise nisam ni koristio na kineskim plazama i sve je bilo ok. Medjutim kad sam poceo da ga koristim na crnogorskim ''pescanim'' plazama se ovo desilo. Mislim da bi ova gornja zastita trebalo da se odlepi skroz ocisti od peska i ponovo zalepi, ako treba kupicu novu to nije problem ali ne bi ja da to bas radim.
Sto se deusa tice origina punjac ne koristim vec duze vreme jer se negde zagubio, tako to biva kad dajes prijateljima detektor. U principu to je obican punjac za telefone na 5v tako da to nije problem. Clipa imam 2 kom jer su mi prijatelji stari zeznuli pa sam ga napravio da radi ali sam kupio i novi za svaki slucaj. Pune malu sondu bez problema tako da je problem u samoj sondi .

banebeograd 11.05.2015 20:02

jesi li mozda radio neku update u medjuvremenu, to moze da malo poremeti sondu...

ja sam imao slican problem u jednom drugom uredjaju, a to zbog toga sto kako sam cuo litijumske baterije ne smeju da idu u tzv duboko praznjenje , to ih valjda totalno ubije i momentalno prestanu sa radom bez mogucnosti oporavka...
vidi da li mozes da nadjes negde onaj aparatic za merenje kapaciteta baterije/ne voltaze/ , to imaju obicno prodavci baterija i akumulatora, kod nas na kalencu u radnji sam video nesto takvo pa spoji to na kontakte na sondi, cisto da proveris da li je do baterije ili je neki maler u elektronici...

Vumi 11.05.2015 20:23

Bane, zar se moze preko kontakata na sondi izmjeriti stanje baterije u njoj? Po mom misljenju da je tako onda bi cim se sonda stavi u vodu doslo do kratkog spoja...mozda se i varam, nisam isprobao ali mi nekako cudno.

Janko Veselinovic 11.05.2015 20:24

Jos uvek sam na 2.0 taman sam poceo da ulazim u stos :).
Litijumske baterije ako se isprazne do kraja moraju da se ''pecnu'' sa vecim naponom da se pobude, imao sam problem sa 1860 litijumskim iz led lampe za glavu istog dana kad se i javio problem sa sondom jer je led dioda iz lampe iako nije svetlela vise i dalje vukla struju dok nije svela napon na 0v. Vrlo interesantan propust na led lampama jer ne postoji nacinda se utvrdi dal je ugasena ako led ne svetli. Onda ne pomaze standardni punjac nego peckanje , probali smo to i sa sondom ali ne reaguje mozda ima neku zastitu a mozda i nije do baterije jer ona i dalje drzi nekih 20%. Postoji taj uredjaj za merenje kapaciteta litijumskih baterija ,kosta nesto smesno 5eur, cak sam ga i imao ali sam dao drugu da ga testira , naravno vise ga nisam video...

ObeliX 12.05.2015 00:08

ma pobacaj taj krs i vrati se pravim detektorima...."ne more to bez kabla" :)

I.Dzon 12.05.2015 00:20

Sonde kod XP-a je vrlo tesko izmeriti jer to elektronika ne dozvoljava,taki su ga napravili.Potrebno je znanje i iskustvo.

banebeograd 12.05.2015 23:02

Citat:

citat od Vumi (Prilog 86839)
Bane, zar se moze preko kontakata na sondi izmjeriti stanje baterije u njoj? Po mom misljenju da je tako onda bi cim se sonda stavi u vodu doslo do kratkog spoja...mozda se i varam, nisam isprobao ali mi nekako cudno.

u pravu si ne moze,
znaci ostaje da se deo sa baterijom otvori i direktno sa nje premeri kapacitet,
ima na youtube nekoliko filmova kako se radi zamena baterije na deusovim komponentama .....


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 13:24 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!