Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Detektor do 1,5m dubine (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5635)

Sasa 03.05.2011 19:12

Detektor do 1,5m dubine
 
Pozdrav svima.Pocetnik sam u ovom hobiju pa me interesuje koji mi detektor metala preporucujete za pronalazenje vecih objekata (npr cup) na dubini do 1,5m.Koristio bih ga samo za zlato! Mogao bih da izdvojim do 900eura.Hvala unapred

Vumi 03.05.2011 19:55

U svakom slucaju nekakav polovan :). Moj savjet ti je da se ostavis tih cupova i da "krenes" prvo na nesto sitnije, recimo ono sto se vremenom rasulo iz cupova po oranicama :)

Enigma 03.05.2011 20:03

Pridružujem se. :p

Sasa 03.05.2011 20:13

Po nekim pricama starijih ljudi znam za neka mesta i pominju se neki cupovi tako da bih vam bio zahvalan da mi predlozite neke modele za pomenuti kriterijum.Sta mislite o xp gmaxx2 ili garet gti 2500???

Vumi 03.05.2011 20:24

Ni jedan ti nije dubinski detektor vec sluze za ono sto sam ti naveo kao prijedlog cime da se bavis. Na ovog Garretta mozes prikaciti dubinsku sondu, koliko ti to sve vrijedi ne bih da komentarisem. Mene interesuje, zasto ti ljudi koji pominju sve te silne cupove, pa cak znaju i na kojim dubinama su zakopani, nisu sami otkopali iste, vec govore nekom drugom da to uradi?

kratki 03.05.2011 20:33

Vumi pa oni nisu imali detektor koji otkriva samo zlato, ko ce kopati sve ostalo sto je bezvredno :)

Vumi 03.05.2011 20:36

Pa sta ce im detektor ako znaju da je tu negdje zakopano? Pored toga, vjerovatno im je neko rekao i tacno mjesto jer znaju na kojoj je dubini.

kratki 03.05.2011 20:39

Da ali treba utvrditi tacno to mesto, ipak treba kopati 1,5m.......
Nisam znao pre, bas juce prodao svoj jednom vlasniku rudnika iz Makedonije koji hoce da iz rude bakra izdvoji zlato detektorom..........

Sasa 03.05.2011 21:20

Ja kada bih znao gde je ne bih trazio detektor a predpostavljam da je na tolikoj dubini jer niko normalan ne bih zakopao na manje od pola metra neku kolicinu i tokom godina verovatno se svasta nagomilalo preko zato kazem do te dubine.A dok trazim to sitno bolje da radim nesto i zaradim.

maximus379 03.05.2011 21:38

Citat:

citat od kratki (Prilog 52380)
Da ali treba utvrditi tacno to mesto, ipak treba kopati 1,5m.......
Nisam znao pre, bas juce prodao svoj jednom vlasniku rudnika iz Makedonije koji hoce da iz rude bakra izdvoji zlato detektorom..........

Kratki pa preporuci coveku takav detektor,jer cim moze da izdvaja metale iz rude sigurno moze i da vadi cupove iz zemlje ;)
Ja bih mu preporucio moj , ali to nije ono sto mu treba, ipak je za te poslove potreban sofisticiraniji uredjaj:)
Mozda Rade moze da mu pomogne!


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 17:14 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!