Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Nakit (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=169)
-   -   April plaza (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=8603)

Janko Veselinovic 11.05.2015 18:25

April plaza
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
April je bio uspesniji od marta jer sam fakticki trazio samo u drugoj polovini meseca, nasao sam isti broj zlatnih komada ali vise tezinski, svi nalazi su 14K i sve je nadjeno sa Deusom. Uspeo sam i da prebacim licni rekord u broju zlata pronadjenih za jedan dan . Do sad mi je maxiumum bio jedan prsten po izlasku a onda sam uspeo da nadjem cak 5 kom u jednom danu, to ce sad stvarno biti tesko prebaciti. Ceo donji red je sa jednog izlaska. U maju je mrsavo samo jedan prstencic i ne ocekujem da bude bolje do jeseni jer su plaze pretrazene.

Vumi 11.05.2015 20:25

Sta reci....cestitam na super nalazima...cesto razmiljam da odem na plazu ali mi se nekako neda.

Janko Veselinovic 11.05.2015 20:32

Hvala,

pa na moru leti samo nocu kad ode raja, a na rekama moze isto na kupalistima kad vodostaj opadne. Moja prababa je svojevremeno na Dunavu izgubila burmu dok se kupala, kad je Dunav opao dosla na isto mesto i nasla je na nekoj grani :)

avgvst 11.05.2015 20:49

A gde ti druze trazis na kojoj plazi? Kako je sa organima reda jel oni nece apsiti na plazama?

Janko Veselinovic 11.05.2015 21:05

U CG nece za ostale nisam siguran, trazim po svim plazama ides redom na nekim ima vise na nekim manje i svaka plaza ima svoju mikrolokaciju koja je najaca, najvaznija stvar kod plaze je to sto se stalno menja pod uticajem plime/oseke,talasa vetra tako da se moze reci da se plaza ore dvaput dnevno :D

I.Dzon 12.05.2015 00:09

Cestitke za nalaze.Janko imas li problem sa aluminijumskim kuglicama,konzervama itd...Ja radim iskljucivo kovanice na plazama jer je kratko vreme za rad,ujutro od 3-3:30 do 5-5:30 h,Do 3 h traje nocni zivot a od 5 h krecu setnje pored plaze,obicno mame setaju decicu pa bude zaniml;jivo,deca radoznala pa budu i mamice,ovo je najlepsi vremenski deo traganja.Ima i cudnih likova koji samo nemo stoje i posmatraju,oni radoznali pridju i postavljaju razna pitanja ali prvo im je: ,,Sta radis,trazis zlato",hahaha.

I.Dzon 12.05.2015 00:15

Citat:

citat od avgvst (Prilog 86843)
A gde ti druze trazis na kojoj plazi? Kako je sa organima reda jel oni nece apsiti na plazama?

Nece niko da pravi probleme ako te neko ne prijavi.Ako te prijavi tada nastaje problem,pod uslovom da te nahvataju.Moze se ostati bez detektora i ako niste prijavili na granici unosenje istog za koji se placa taksa oko 4000 dinara platicete mandatnu kaznu koja nimalo nije mala oko 400 eura.

Marko 12.05.2015 10:34

Dzoni, to se zovee: "ebo ćar vajdu".

Janko Veselinovic 12.05.2015 10:50

Od aluminijumskog smeca ne moze da se pobegne , mada ono je uglavnom locirano u zonama gde nisu kovanice i nakit,pricam o mokrom delu plaze.
Kuglice aluminijumske i nekako mogu da razlikujem jer imaju bas visok ton ali pravi problem su otvaraci za limenke jer im je zvuk identican zvuku prstenja i moraju da se kopaju. Sinoc sam se igrao sa malom deus sondom i kupi jos vise tog djubra tako da je jesno od resenja i veca sonda.
Radoznalaca je uvek bilo i bice , tokom sezone i danju i previse da bi se normalno radilo.

I.Dzon 12.05.2015 11:03

Velika je to muka,zato ja izbacim sve i samo kovanice,bude tu u proseku za 2 h rada oko 20 eura,taman za sladoled,pivo i rostilj svako vece.Najbolji detektor ikada napravljen za plaze je Troy Shadow X5,na njemu postoji preklopnik koji ukljucite i izbaci aluminijum a vidi zlato i srebro,za suvi deo plaze,moze i mokri ali samo do kucista elektronike.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 19:24 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!