Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Nakit (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=169)
-   -   prsten.... (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3279)

eclipse4 18.09.2008 21:55

prsten....
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
....pozdrav svima,interesuje me datacija i stil prstena.....zeleo bih jos jedno pitanje da pitam,od kad se sa detektorima bavim,ovakvu patinu jos nisam video nikada...toliko je patina sjajna,sljosti ako razumete na sta mislim,da je to neverovatno,kao da je u smislu naprskana nekim da kazem zenskim sjajem.....od cega to zavisi?

Nigrianvs 18.09.2008 23:27

Ja bih rekao daje turski. Imao sam par nalaza aplike i prsten imali su patinu da sam je danima gledao i uzivao u lepoti. Verovatno su turci pravili kvalitetnu bronzu pa je zato i patina vrhunska:26:

Enigma 18.09.2008 23:28

Mislim da je prsten iz 19. st.
Ebiga, na slici nije glanc, mora da je problem u fotiću. :)
Ta glatka sjajna patina ovisi o kvakvaliteti materijala, kemijskom sastavu tla u kojem je predmet pronađen, intenzitetu elektrokorozivnih procesa, koncentraciji kisika u tlu itd. :) :26:

eclipse4 18.09.2008 23:36

hvala....obojici...


...ne kazem da mozda niste videli takvu patinu ali kao sto rade kaze,uzivanje je gledati kako sija.....zato i kazem da od kad se ovime bavim takvu patinu jos nisam video.....nadam se da cu sutra tamo da idem,verovali ili ne ovo sam nasao golim okom,nije detektor bio kod mene,sasvim bez veze......da li ce njiva dati dobar prinos ili je ovo sve videcemo....tamo jos nije krocio detektorom a meni vec dve godine vadi oci konfiguracija tog tla pa sam danas hteo otici da vidim da li su kombajneri dobro odradili kukuruz ;) ;) ;)

Nigrianvs 18.09.2008 23:41

kaki kukuruz? nije valjda da vec beru kuruze?

eclipse4 19.09.2008 00:01

e rade,rade......odi ti ovamo u domovinu vidis da te tu u tudjini izbacuju iz koraka s vremenom ;) ;) ;) .......kod nas je vec kraj i toga.....na putu do tamo nisam jos video njivu (kukuruz) da vec nije kombajniran......a ja sam moje njive kukuruza zavrsio jos pre skoro dve nedelje......ostavi se medovace ;) ;) ;)

Nigrianvs 19.09.2008 00:12

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 28557)
e rade,rade......odi ti ovamo u domovinu vidis da te tu u tudjini izbacuju iz koraka s vremenom ;) ;) ;) .......kod nas je vec kraj i toga.....na putu do tamo nisam jos video njivu (kukuruz) da vec nije kombajniran......a ja sam moje njive kukuruza zavrsio jos pre skoro dve nedelje......ostavi se medovace ;) ;) ;)

ovde su prosle nedelje tek suncokret skidali, repa jos nije povadjena, vinogradi jos neobrani a o kuruzima jos nerazmisljaju:26:

Enigma 19.09.2008 00:43

Rade oni imaju kasnu berbu i prodaju nama muda pod bubrege po 100 i više € za pola litre ničega. :totlach: :26:

eclipse4 19.09.2008 01:34

e,to je trgovina.....to ti je isto ko da si postavio oglas "krecim crnce po stanovima"


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 09:10 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!