Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   jedan link (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3451)

eclipse4 18.11.2008 00:40

jedan link
 
evo jedan link....meni zanimljiva prica

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=298443

Enigma 18.11.2008 00:59

Bem ti, rodbina labanja sve po redu. :36_11_5[1:26:

eclipse4 18.11.2008 01:06

...sve po redu i sestru iz novog sada ;) ;) ;) ;)

Nigrianvs 18.11.2008 01:41

kad sam bio.. u novome sadu... susreo sam.... Jov...c Ra...u:totlach::26:

pike.sch 18.11.2008 17:47

Predsednik lopov, drzava lopovska, narod lopovski, zatvori puni 200 %, drzava u vreme sankcija cela jedan zatvor. Prilagodi se ili umri. Ako nemozes da ih pobedis pridruzi im se. Ludilo, sunovrat civilizacije, smak sveta. Ko prezivi sve ovo blago njemu. Zivecemo ponovo u plemenima a komunicirati telepatski. Da mi je pobeci na drugu planetu.

IVLIANVS 18.11.2008 19:25

pike,ja vec odavno zivim na drugoj planeti :)

prenosim tekst jednog magistra arheologije;

''Najveci svetski nalaz antickog blaga,

Na brdu Vinik u okolini sela Kamenica kod Nisa,pronadjena je 1936.godine,prilikom obrade vinograda,najveca ostava antickog srebrnog novca,tacnije rimskih denara,ikada pronadjena na svetu.Po navodima nalazaca,pronadjeno je preko 30 tona rimskih denara,to bi odgovaralo kolicini od oko 10.000.000 komada!!!
U srbiji je ostalo sacuvano samo 54 kilograma,i to u beogradskom muzeju 37,a u niskom 17,sve ostalo je zavrsilo u muzejima sirom Evrope.Postoji podatak da je Metropoliten muzej otkupio 20 dzakova denara,plativsi ih kao lomljeno srebro!
U ovoj ostavi je bio i neverovatan broj unikata koji sada krase svetske muzeje i doprinose njihovom razmetanju bogatstvom svojih kolekcija.


Kolekcija srebra SEVSO ( sredina IV veka) ,afera koja je potresala Evropu krajem 80-ih godina XX veka,nalaz je pronadjen u Sremu i sadrzi nekoliko stotina komada srebrnog posudja (tanjiri su precnika oko 70 cm),laznim papirima o poreklu (Madjarskim i Alzirskim) , izneta iz Srbije i nalazi se u privatnoj kolekciji u Skotskoj.



itd itd

KOLIKO JA POZNAJEM ARITMETIKU TU SE RADI O MILIJARDAMA EURA

fabijanus 18.11.2008 20:52

haha oprostite ali je ovo za mene naucno fantastika ihihih boze moj hihi................ ...................P o navodima nalazaca,pronadjeno je preko 30 tona rimskih denara,to bi odgovaralo kolicini od oko 10.000.000 komada!!!

Enigma 18.11.2008 21:40

Radilo se o kolonijalnoj vojnoj blagajni, koja je iz sigurnosnih razloga pretrpana u amfore i zakopana u sef. :totlach:
Braća su u početku prodavala kovanice na šajkače po nekoj mizernoj cijeni dok za nalz nije saznao pop i neki doktor iz Vojvodine.
Izgleda da su jadni sve dali za otkup grijeha da bi i dalje mogli živjeti u bijedi obrađujući svoj vinograd. :totlach:

Tzv. Seusovo blago je najvjerovatnije iskopano na Brionima, postoje određeni tragovi. Hrvatska se tužakala s Englezima oko kalaisanog suđa i popušila. :totlach: :26:

IVLIANVS 18.11.2008 21:58

Mozda ti izgleda kao naucna fantastika fabijanuse,ali je zaista pronadjena ta ostava u blizini Nisa...novac nikada nije bio u opticaju,verovatno se radilo o pokretnoj kovnici,a pretpostavlja se da je doslo do vojnog sukoba te je novac tu zakopan silom prilika.
Sto se tice srebrnog posudja Sevso: pronadjeno je u Sremu,tacnije u okolini Budjanovaca,a poznajem i coveka koji je pronasao...moguce da je nesto slicno pronadjeno na Brionima kako kaze Enigma...

rajan 18.11.2008 22:34

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
ovo je iz novina, slabo se vidi al koga interesuje procitace.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 16:04 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!