Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Goldmaxx power i Gmaxx II (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=4838)

Vumi 11.05.2010 11:31

Goldmaxx power i Gmaxx II
 
Od dosade, odlucismo ja i moj prijatelj "bucanero", nakon neuspjesnog izlaska na teren, testirati malo ova dva detektora. Na Goldmaxxu je bila velika 38cm sonda a na Gmaxxu je bila 27cm sonda.
Zakopali smo OVAJ predmet. Prije toga predmeta, ubacivali smo nekakve novcice tipa kreuzer i folis, ali se ne sjecam bas rezultata, pa ako ih se sjeti prijatelj bucanero, neka ih ubaci ovdje.

Predmet, gore naveden, je bio zakopan na nekih 50cm dubine. Prije nego smo ga dobro zatrpali, probali smo detektore tako sto smo predmet ubacili u rupu i onda, tako nezatrpan, pokusali detektovati. Koliko se sjecam rezultati su bili slabiji nego kada je predmet zatrpan zemljom. Interesantno je i to da je velika sonda na Goldmaxxu dosta osjetljiva i na one novcice koje smo probavali pronaci (o dubinama ne smijem govoriti jer ih se ne sjecam, jedino ako ih se bucanero sjeca neka napise).
Da, zatrpani predmet su pronasla oba detektora bez problema na toj dubini, naravno, sa dobrim pozitivnim signalom.
Ovim putem se izvinjavam bucaneru, predmet je jos uvijek zakopan na istom mjestu pa ako imas vremena ti ga opet otkopaj, ipak je to tvoj pronalazak :).

Zaboravih napomenuti da Goldmaxx ponekad zna dati pozitivan signal na iskopanu rupu, iako u njoj nista nema a kako to sprijeciti neka napise bucanero :).

miligor 11.05.2010 20:11

Vumi aparat je uspeo da detektuje na pola metra parce bronze 4.4 sa otprilike 5cm?
Ja imam goldmaxx power sa sondom 27 i moj aparat to ne bi sigurno javio. Da li je moguce da je gmaxx sa sondom 27 toliko jak?

pdragan 11.05.2010 22:22

nevezano za ova dva detektora,zavisi od tipa zemljista,prisustva cigle...
detektor taj isti predmet moze detektovati na 70 cm. a negde ga ne moze detektovati ni na 20 cm.

Vumi 12.05.2010 11:48

Miligor, da, uspjeli su i Gmaxx (27cm sonda) i Goldmaxx (38cm sonda) i vjerujem da je tu bilo jos mogucnosti, samo nismo vise kopali jer nismo vjerovali da ce i na ovoj dubini pronaci taj predmet.
Pdragan, zemljiste je sasvim normalno, obicna seoska njiva koja se obradjuje, sa normalnom mineralizacijom (za uporedbu, ko zna kako radi fisherova serija CZ, kada sam manuelno odradio Ground, vrijednost je bila izmedju 2 i 3 od max 10...usput, CZ7 nije mogao otkriti ovaj predmet sa 10'' sondom).

Vumi 12.05.2010 11:50

Ja se izvinjavam, stalno pominjem sondu 38cm u vezi Goldmaxxa, radi se o 30x36cm DD sondi.

I.Dzon 12.05.2010 12:53

uporedbu, ko zna kako radi fisherova serija CZ, kada sam manuelno odradio Ground, vrijednost je bila izmedju 2 i 3 od max 10...usput, CZ7 nije mogao otkriti ovaj predmet sa 10'' sondom. Vumi,ja mislim da bi FISER CZ 3D to odradio bez problema sa koncentricnom sondom.Ne mogu se setiti koliki je tacno precnik sonde,da li 28 cm,nije manja od 24 cm a nije veca od 28 cm.

Vumi 12.05.2010 14:02

To ti dzone mislis, mislio sam i ja za CZ7 pa sam se prevario, na zalost

Bucanero 12.05.2010 23:28

Sto se tice naseg uporednog testa Goldmaxx-a i Gmaaxx-a ja nekakvu ocitu razliku nisam mogao primjetiti. Stelovanja za oba aparata su bila jednaka ali je Goldmaxx imao vecu sondu tako da to opet nije pravo poredjenje. Prvo smo za test koristili jedan folis koji su oba aparata detektovala na dubini od jednog asova (veliki bastanski asov). Nakon toga jos smo malo produbili rupu i opet imali signale sa oba uredjaja. Posto nam je dosadilo stalno otkopavanje i zakopavanje presli smo veci predmet i iskopali dublju rupu (50cm). Da nebi stalno zatrpavali i otkopavali stavili smo komad bronze na dno i probali bez zatrpavanja Gmaxx je davao jasan signal dok Goldmaxx nesto slabiji. Zatim smo pokusali na praznu rupu Goldmaxx je davao isti taj slabi signal dok je Gmaxx cutao. Kad smo zatrpali taj komad bronze Gmaxx je ponovo dao jasan signal ali je sad i Goldmaxx zvucao odlicno. Sve u svemu mala razlika. Trebali smo jos probati sa sitnim srebrom ili zlatom ali na zalost nismo imali sice za takav test. Sve u svemu ja sam zadovoljan sa svojim Goldmaxx-om i nemam namjeru mjenjati ga pogotovu jer sam vec navikao na njega. Ako nekog zanima mogu opsirnije prenijeti moja iskustva u radu sa njim.

Vumi 13.05.2010 10:40

Mozes svoja iskustva napisati u forumu o goldmaxxu ako ti nije tesko

laki 13.05.2010 19:01

Citat:

Zaboravih napomenuti da Goldmaxx ponekad zna dati pozitivan signal na iskopanu rupu, iako u njoj nista nema a kako to sprijeciti neka napise bucanero :).
isto to moze i gmax ...meni se to desilo sa tom istom sondom (30x36)ali sa gmaksom , i tom prilikom mi je malo falilo da ne razbijem detektor.ja mislim da je ta sonda veliki promasaj proizvodjaca xp detektora .:10_1_118v


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 11:31 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!