Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Prodajem (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Roman Gladius (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=8326)

Votis 25.09.2014 00:35

Roman Gladius
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Jaka ostava :00000726:

Vumi 25.09.2014 01:04

A sto ovo nisi ubacio u Forum za Falsifikate?

Votis 25.09.2014 14:32

Nisu falsifikati, ovo su suveniri ;) .... Hteo sam da ubacim u male oglase ali je po pravilu zabranjeno oglasavati rucni rad :D

Crni-1 25.09.2014 23:28

Zanimljivo,nemogu ljudi da prodaju svoje detektore-ručne radove pa se okrenuli na izradu falševa.

banebeograd 26.09.2014 09:08

super su ti ispali ovi "macici", sretna prodaja...

Vumi 26.09.2014 12:55

Citat:

citat od Votis (Prilog 84508)
Nisu falsifikati, ovo su suveniri ;) .... Hteo sam da ubacim u male oglase ali je po pravilu zabranjeno oglasavati rucni rad :D

Evo, sad su u oglasima :)

Votis 26.09.2014 13:42

Citat:

citat od Crni-1 (Prilog 84523)
Zanimljivo,nemogu ljudi da prodaju svoje detektore-ručne radove pa se okrenuli na izradu falševa.

To da li ja mogu da prodam detektore ili ne to nema nikakve veze sa ovom temom. Umesto sto pametujes bolje nauci da se "NEMOGU" pise odvojeno! A zasto sam se odlucio na izradu ovog, sigurno necu tebi da polazem racune. Opet ponavljam " To nisu falsevi!" drske su od aluminijuma, da sam hteo da radim falseve radio bih od bronze i patinirao bih. To su suveniri za ljudi koji vole da imaju nesto sto lici na ono sto su Rimljani nekada koristili a sto je nemoguce naci u izvornom stanju kako je nekada izgledalo.

Votis 26.09.2014 13:44

Citat:

citat od Vumi (Prilog 84536)
Evo, sad su u oglasima :)

Hvala Vumi ;)

Crni-1 26.09.2014 14:49

Citat:

citat od Votis (Prilog 84538)
To da li ja mogu da prodam detektore ili ne to nema nikakve veze sa ovom temom. Umesto sto pametujes bolje nauci da se "NEMOGU" pise odvojeno! A zasto sam se odlucio na izradu ovog, sigurno necu tebi da polazem racune. Opet ponavljam " To nisu falsevi!" drske su od aluminijuma, da sam hteo da radim falseve radio bih od bronze i patinirao bih. To su suveniri za ljudi koji vole da imaju nesto sto lici na ono sto su Rimljani nekada koristili a sto je nemoguce naci u izvornom stanju kako je nekada izgledalo.

Ma ja pišem kako ja hoću a ti kad čitaš odvajaj,premeštaj,ra di što ti je volja "šab me gabri"
Ko je uopšte tražio da polažeš račune ja sam dao svoj komentar a pošto vidim da ti pametuješ ajd molim te objasni malo više "šta su to falševi" i dali baš uvek moraju biti rađeni od sličnog materijala pošto sam 100% siguran da od originalnog nas 99% ne možemo napraviti,ne možemo potrefiti leguru a možda si ti i to specijalizirao pošto vidim da se razumeš u proces falširanja.

Votis 26.09.2014 17:07

Kao prvo prouci malo istoriju, u doba Rima nije postojao aluminijum!
Fals je nesto sto se radi da u potpunosti odgovara originalu na izgled ( kako bi se neko prevario)
Replika ili suvenir je nesto sto izgledom podseca na original ali se bez zabune percipira da je produkt novog doba i nije namenjeno za prevare i podvale.
Pokusao sam maximalno da uprostim definiciju....


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 13:40 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!