Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Srednji vijek (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=167)
-   -   Koji narod predstavlja ilustracija? (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7030)

Blistok 20.10.2012 10:48

Koji narod predstavlja ilustracija?
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Slika je sa jedne Facebook grupe a admin te grupe tvrdi da ilustracija predstavlja bosansku srednjovjekovnu vojsku. Meni vise lice na vikinge, sta vi mislite på oruzju i ostalom?
dokumenat 25191

Desert Walker 20.10.2012 11:03

mislim da je neko malo pomijesao pojmove ili ti polupao loncice. ovo samo moze biti slika Vikinga. ne znam zasto svi koji pricaju ili pisu o svom narodu (ajmo reci patrioti) pokusavaju da prikazu vladare,vojnike,vojs ke kao neke strasne ratnike a tu neminovno nastupaju prikazi vikinga i sl. Ne znam po cemu bi se bosanski srednjevjekovni vojnici ,vitezovi,ratnici... kako god,razlikovali od drugih iz tog vremena (bas kao i u danasnje vrijeme)?
to je samo pokusaj da se privuce paznja i da to izgleda kicenije nego je ustvari bilo.
vidio sam to i kod drugih naroda (i to u udzbenicima),ne samo kod Bosanskog.
Ovo zasigurno (ruku u vatru) nisu Bosanci :)

Banatski šetač 20.10.2012 11:15

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Tada Bosanci nisu ni postojali, ili bar nisu znali da su Bosanci...

Banatski šetač 20.10.2012 11:17

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Mađar, Hrvat i Kuman...

Banatski šetač 20.10.2012 11:22

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
E, evo nađoh i bosanskog srednjovekovnog konjanika...

zeljketa 20.10.2012 12:26

Bas je bosanac ovaj Janos...:00000560:

Rosuljac 20.10.2012 15:26

Mislim da ovde "bosanski" označava gospodara određene teritorije a ne narod.
Ni Hrvoje nije od "naroda splitskog".

pataren 20.10.2012 16:57

Citat:

citat od Banatski šetač (Prilog 70661)
Tada Bosanci nisu ni postojali, ili bar nisu znali da su Bosanci...

Preispitaj obavezno svoje poznavanje historije srednjeg vijeka Balkana i balkanskih zemalja

miligor 20.10.2012 17:08

Tadasnja Ugarska se tesko moze nazvati svetskom silom, pre bi odgovaralo naziv regionalna. Pocetkom 14. veka Anzujska dinastija preuzima Ugarsku, gasi se loza Arpadovaca a madjarska polako propada.

Desert Walker 20.10.2012 17:12

Citat:

citat od Rosuljac (Prilog 70667)
Mislim da ovde "bosanski" označava gospodara određene teritorije a ne narod.
Ni Hrvoje nije od "naroda splitskog".

ima mnogo drugih osim Hrvoja a i njemu nista ne fali.zivio je ,vladao i sahranjen u Bosni .usput pogledaj ko je gospodario primorjem izvijesno vrijeme. procitaj istoriju (povijest) plemickih porodica Bosne. odakle su Kosace,Sankovici,Pav lovici i koliko su stare njihove loze (narocito Sankovica)? informisi se kroz literaturu ali ne onu stranacku ili onu pisanu kasnih 80-ih i ranih 90-ih.
mislim da idemo opet vode gdje se mijesaju politika i istorija i gdje jedni osporavaju druge i sve vezano za njih...sto je za mene cisti sovinizam ovaj forum nije mjesto za takve price.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 22:34 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!