Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Priče...legende...itd (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=112)
-   -   Pop Martinovo blago (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=628)

pdragan 06.11.2005 18:42

Pop Martinovo blago
 
Od toliko prica i legendi od tragaca i lovaca na blago svi traze neko blago POP MARTINA HIMOVICA.Razne magaze ,cupovi,tovari I tovari zlata .Pa zar je moguce da je taj pop martin ima toliko blaga???Njegovo blago traze ljudi iz srbije ,bosne ,bugarske ,traze ga I u rumuniji.Postoje I mape I tacno znaju gde je zlato,ustvari neznaju bas tacno gde ali su sigurni da je na tom mestu pa im treba detektor za zlato koji moze da hvata 5-6 metara.Takvih prica slusam skoro svaki dan,I nije mi jasno da toliko ljudi traze te magaze I riznice I cak rizikuju svoj zivot zbog toga.Bas bih voleo da vidim tog coveka koji je nesto nasao od tih skrivenih blaga.Cak sam I sam nabavio jedan plan skrivenog blaga I on glasi ovako:Opis 282 iz plana br.85x220 od knjizni opis.JELASNICKA MAGAZA.Kad dodjes u Jelasnicu,trazi kude je suva rovina,u nju ima dve loze nad put,jedna divlja jedna pitoma,poznava se dok je veka I sveta.Od nje kad podjes uz rovinu na levo ima jedan put I na ozdol od put tri koraka ploca,na nju znak,od kuce glava,pod nju je ulaz u magazu I to ovak.Ajde u pecinu na dole osam basamaka ,po levo na pecina na nju ima ploca,idi u nju,na sred pecina ima jedan covek od voska ovo je pecina pokrita sa grede ,ne idi po njih jer ces stradati vidi na mapu,prici I uzmicoveku iz desnu ruku raskov I idi urdi kurban,u pecinu ima kola zlato,nosi kolko hoces to je kraj I tacno. Potpis Martin Himovic tri pecata rimski ,turski I hriscanski. .ko zna mozda se nekom posreci!!!!!!!!!! Pozdrav dragan.

zlatkovics 07.11.2005 00:28

Pozdrav Dragane!
Ne znam da li je ovo citat plana ili si nesto citirao a nesto preveo .
Ako je citat onda se radi o laznjaku 100% jer je juznjacki dijalekat jako los sa puno gresaka.Verovatno je neko ko se krece tim krajem pokusao da imitara juznjacki dijalekt ali vrlo lose , u svakom slucaju zanimljivo je bilo procitati ga.

terminus 07.11.2005 00:57

Ja am mislio da je ono ozbiljan Forum, međutim sad ...

pdragan 07.11.2005 00:59

pozdrav zlatkovic.nije nikakav plan :) .ovo je citat iz jedne knjige o vlasima i o tome kako su rimljani trazili zlato u timockom kraju,kako su turci trazili skriveno rimsko zlato i hajducima u to vreme.Inace to je neki pisac iz cuprije ali se ne mogu setiti imena a ni naslova knjige prepisao sam samo ovaj "PLAN"cisto da imam i ja plan skrivenog blaga :00000964: .Ali poznajem ljude koji tvrde da imaju prave planove tih magaza pa redovno odu do pirota ili vranja pa tamo traze po peciama riznice .Nedostaje im raskovnik pa ce biti bogati:00000964: .pozdrav.Mislim da bilo ko ,ko cuje o ovim temama ne ostaje ravnodusan pa im bar malo zagolica mastu i nadu o pronalasku bar jednog cupa sa blagom:totlach: :1967: :1545: :475: :475: .dragan

Vumi 07.11.2005 10:51

Citat:

citat od terminus
Ja am mislio da je ono ozbiljan Forum, međutim sad ...

Pa radi se o forumu "Price i legende", na svakome je da odluci sta bi moglo biti istina a sta ne :)

pdragan 07.11.2005 22:31

kad budem nasao cup onda ce ovo biti ozbiljan forum videces terminus.ali i ako ga ne nadjem bar cu se nadati da cu ga naci ......jednom!pozdrav dragan

Vumi 07.11.2005 23:43

Bitno je pozitivno razmisljati :)

zlatkovics 08.11.2005 21:14

Citat:

citat od pdragan
pozdrav zlatkovic.nije nikakav plan :) .ovo je citat iz jedne knjige o vlasima i ....:totlach: :1967: :1545: :475: :475: .

Izvinjavam se lose sam shvatio.
Ja sam rodjen i odrastao u tom kraju pa sam prokomentarisao zbog loseg juznjackog dijalekta da je fals.
Sto se tice tragaca znam da ih ima na gomile cak neke i licno znam ali ne znam ni jednog da je pronasao nesto znacajno ili da se obogatio, u svakom slucaju zamljivo je procitati po neko takvo stivo.
Pozdrav!

crow 23.04.2006 03:43

Citat:

citat od zlatkovics
Izvinjavam se lose sam shvatio.
Ja sam rodjen i odrastao u tom kraju pa sam prokomentarisao zbog loseg juznjackog dijalekta da je fals.
Sto se tice tragaca znam da ih ima na gomile cak neke i licno znam ali ne znam ni jednog da je pronasao nesto znacajno ili da se obogatio, u svakom slucaju zamljivo je procitati po neko takvo stivo.
Pozdrav!

u pravu si :)
ima stvarno smeshih detalja...
ovde ima 2 padeza, a ovaj shto je piso, to zaboravljao
odakle si?

crow 23.04.2006 03:53

malo kopao po istoriji ovog kraja i dosho do neverovatnih zakljuchaka :D

a oni na www.kakootkriti.com i dokazali sa opisom za Shuplji kamen
koji nije onaj shuplji kamen iz priche o pavkovicu, vec jedan drugi, izmedju klisure i oreovca.

jel verujete da su martin himovic i ilija uzunovic istorijski likovi,
muslimani :)

tachije turski vojnuci, iliti domace familije koje su na poziv sultana davale vojsku.

ustvari, martinova familija je imala chak i odredjene chinove,
najpoznatiji potomak iz te porodice je spahija alil ibrahimovic "golovrsha"

a na onom sajtu u onom opisu koji moze da se downloaduje lepo stoji
"nas vodja Ali Uzun"

al narodu bili dragi pa vremenom od ibrahimovica postadoshe himovici
a od ali uzuna postade ilija uzunovic

opshte poznato je da ovaj kraj nije bio mnogo religiozan,
tako da ni to shaltanje hriscanstvo-islam a kasnije islam-hriscanstvo nikom nije smetalo.

ima tu josh mnogo zanimljivih detalja,
mislim, kad chitash naslove opisa ;)

eh taj detektor... gde da ga nadjem...


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 08:57 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!