Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   XP (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=159)
-   -   Gmaxx II podesavanje detektora (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=9488)

Vladica75 28.02.2018 17:21

Gmaxx II podesavanje detektora
 
Dobar dan svima,posedujem detektor Gmaxx II sa sondom 27cm i veliku sondu 45x38 cm.Procitao sam uputstvo ali ipak sto se podesavanja tice siguran sam da to nije sve sto pise u uputustvu.Kako najbolje podesiti ground da bi dobili najvecu dubinu detektora,a da pritom ne daje lazni signal?Detektor je trotonski gvozdje se lako propozna dobokim zvukom,e sada kako razlikovati ova druga dva zvuka i sta ona pokazuju? pozdrav

Vumi 28.02.2018 22:42

Kao prvo, dobro nam dosao na forum i da se dugo druzimo. E sad moje pitanje, da li si ikada koristio nekakav drugi model detektora ili ti je Gmaxx prvi detektor u zivotu?

Vladica75 01.03.2018 01:41

Hvala puno sto ste prihvatili moju registraciju.Gmaxx mi je prvi detektor u zivotu koji koristim...dosta sam toga savladio,ali mislim da jos mnogo toga neznam sto se tice podesavanja i prepoznavanja zvuka na gmaxx -u.

Vumi 01.03.2018 13:26

Pretpostavljao sam da ti je to prvi detektor u zivotu posto je pitanje bilo cemu sluze preostala dva tona (pored tona za zeljezo). Svaki od tih tonova ima neko svoje podrucje prikazivanja koja vrsta metala se nalazi ispod sonde. Uzmi da komletno detekciono polje ima 100 dijelova (recimo da oni modeli sa displejem pokazuju tu skalu). Tih 100 polja se tebi, ako radis u 3-tonskom modu, dijele na 3 i svaki taj dio ima svoj ton. Ovdje se radi o skali provodljivosti. Najbolje ti je da uzmes jedan zeljezni, jedan bronzani ili bakarni, jedan srebrni i ako se ima zlata moze i zlatni predmet :). Jednostavno baci ih samo na zemlju ali dovoljno daleko jedan od drugog i onda prelazi sondom preko njih kako bi uocio razliku u tonovima. Vremenom ce ti ti signali ostati "u uhu" i sa velikom vjerovatnocom ces kod svakog predmeta prije nego ga iskopas znati od kakvog je materijala. Naravno, postoji dosta toga sto utice negativno na detekciju ali to ces vremenom u toku rada nauciti i to ce ti tesko ko moci na forumima objasniti. Kada ih sam skontas onda si ih sigurno naucio i shvatio.
Ovo je moja mala pomoc tebi kao novom clanu a vjerovatno ce ti se jos neko javiti posto znam da ima clanova koji koriste taj isti model.

Vladica75 01.03.2018 22:22

HvalaVam puno na odgovoru...

Crni-1 15.11.2020 20:01

Imam gmaxx II sa sondom 27cm. već neko vreme ali pošteno nisam zadovoljan radom.
Kao prvo dubina je mala,bronzani prsten (zatvoren krug oko 25mm.) jedva na 20cm.
Kao drugo diskriminacija je trala la,daje izmešan ton kao gvožđe i obojeni metal.
Kad sam ga iskopao i video šta je,vratio sam ga ponovo u zemlju i zatrpao,jedno 2h pokušavao sam sve,od štelovanja ground balansa,sensa,iron volume,iron tresholda i nit sam dobio bolju osetljivost nit jasniju diskriminaciju.
U zavisnosti od štelovanja dobijao sam ili ton gvožđa,mešavinu oba tona ili potpuno bez ikakvog signala (možda poneko kvrckanje).
Jedino što nisam isprobao je silencer (bio je na 1.
Zemljište je teško,jako mineralizovano,groun d moze na + ili u desno-crveno,sens u crveno skoro maximum.
Probao sam iron treshold i na auto i u svim drugim položajima,iron volume mi je bio na sredini ali i njega sam probao i levo i desno,ništa se nije poboljšavalo kod diskriminacije.
Danas sam probao sa olovom,slično sam prošao.
Ima li neko neki savet šta kako i dali ja negde grešim il je detektor takav.
Izmenjao sam stotine mašina,bilo je gorih ali je bilo i boljih,međutim toliko hvaljeni gmaxx a dubina prosečna a disk skoro pa nikakav.

banebeograd 27.07.2021 11:57

paaaa ako odbacimo mogucnost da su taj isti aparat mozda neki exxxperti pre tebe otvarali sa ciljem da ga "PRODUBE" i tom prilikom ko zna sta na njemu ispomerali (citaj rastelovali) u odnosu na fabricka podesavanja,
onda je sto se stelovanja aparata tu sve prilicno jasno, tj nema mnogo opcija ako zelis da dobijes najvecu dubinu ...
-sens na max(u crveno),
-onaj nesretno nazvani potenciometar "iron treshold" stavi na minimum, dakle do samog auto moda ,
a "iron volumen" skroz u desno.
"gb" po potrebi 1-2-3 mm levo ili desno od centra uz kretanje sonde ne kao kod drugih aparata tzv "pumpanje" nego upravo onako isto kao kad trazis sa njim dakle "levo-desmo".
-"silencer " je obicno dosta zapostavljeno stelovanje, meni je obicno bio na 1, ali ti se malo poigraj sa tom opcijom jer po meni mozda ni opcija 2(skroz dole) nije lose , mislim da to najvise zavisi od zagadjenosti terena razlicitim predmetima (metalnim djubretom).
gmax je (naravno ne savrsen ali) vrhunski aparat , uz gmp i deus , da moram da biram trenutno jedino sto bi koristio na terenu .


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 17:59 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!