Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   strele koplja projektili (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=4039)

Cezar Veliki 17.06.2009 23:59

strele koplja projektili
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Vidim da skoro niko nista nije postavio pa evo imam ja jednu interesantnu sliku od mog prijatelja iz Hrvatske i predmeta odatle.
2 mislim da je plumbata iz trecek ili cetvrtog veka a 4 isto neki rimski projektil. Ako ima jos neko odredjeno misljenje molio bi ga da ga iznese ispod svakog predmeta je nacrtan njegov presek.
1,3,7 i 8 su jako interesntne obratite paznju.

eclipse4 18.06.2009 00:02

cezare jel ovo tvoje?

gasser 18.06.2009 13:31

Eclipse4 pa Cezar ti je kazao da je njegova slika a ne predmeti sa slike. Vrhovi strelica, br. 1 je vrh strelice za samostrijel ( srednji vijek ) a br. 9 je vrh lovačke strelice za lov na ptice ( od antike do u visoki srednji vijek ).

Cezar Veliki 18.06.2009 14:15

Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
1 je po meni mnogo masivno za vrh strelice za samostrel ima vise od 100 grama a 9 je odlomak tupi deo od nekog koplja.
A za 9 sam skoro ubedjen da je plumbata samo fali olovni deo koji je od siline udarca verovatno bio slomljen postavio sam slike od plumbate.

Postavio sam i trecu sliku koja me potseca na 8 (odlomak) ali ispod te slike je pisalo mislim na nemackom tako da ne znam sta znaci ako neko razume ovaj tekst molio bi ga da mi ga prevede:
Abbildung: Lanzenspitze, 1. - 3. Jhd. ? Eisen, Länge 22,7 cm
Fundort: Balkan Vgl. : Haltern, Vindonissa

Cezar Veliki 18.06.2009 14:16

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Evo treca slika i tekst:
Abbildung: Lanzenspitze, 1. - 3. Jhd. ? Eisen, Länge 22,7 cm
Fundort: Balkan Vgl. : Haltern, Vindonissa
koji ne znam sta znaci?

eclipse4 18.06.2009 14:37

[QUOTE=gasser;36697]Eclipse4 pa Cezar ti je kazao da je njegova slika a ne predmeti sa slike.

da ja ne bih ponovo napisao isto procitajte sami.....;)

http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=4016

Cezar Veliki 18.06.2009 14:54

predmeti su moji dobio sam ih na poklon od druga i slika je moja ja sam slikao.

eclipse ne mogu da udjem na taj link sto si postavio napise mi:
Cezar Veliki, Nemate pravo da uđete na ovu stranu. Mogući su sledeći razlozi:

1. Pokušavate da promijenite prilog drugoga korisnika ili da uđete u administrativne funkcije.Provjerite u pravilima foruma da li možete uraditi tako nešto.
2. Ako ste pokušali napisati prilog, može biti da je vaš korisnički račun deaktiviran ili još nije aktiviran.

eclipse4 18.06.2009 15:10

prijatelju cezare tvoja tema pocinje ovako a ja cu da stavim pod navodnicima vazne delove:

Vidim da skoro niko nista nije postavio pa evo "imam ja jednu interesantnu sliku od mog prijatelja iz Hrvatske i predmeta odatle".

nadam se da nisi sam svoj prijatelj iz hrvatske ;) ;) ;)

nije bitno zaboravi na link.....sve nalaze koji nisu vasu,kao i ostale linkove stavite u "zanimljivosti"....n a forumu,antika,srednj i vek itd,postavljajte samo licno vase nalaze.

a izmedju ovog:"imam ja jednu interesantnu sliku od mog prijatelja iz Hrvatske i predmeta odatle"
i ovoga:
"predmeti su moji dobio sam ih na poklon od druga i slika je moja ja sam slikao"

je ogromna razlika ;) ;) ;)

nista strasno al eto....da se ima u vidu oko nalaza..

gasser 18.06.2009 16:16

Cezare Eclipse4 je u pravu. Daj odluči što ćeš navesti o tim nalazima, nemoj sam sebi uskakati u usta.

kratki 18.06.2009 18:51

Strelica pod brojem 3 bi trebala da je Madjarska 12-15 vek


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 23:10 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!