Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Kablovi za metal detektor (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5284)

pike.sch 05.12.2010 19:23

Kablovi za metal detektor
 
Pianje za iskusnije! Svedoci smo u zadnje vreme da pojedine firme koje prave detektore cak i vrhunske detektore, kabal od sonde do kucista stavljaju uglavnom losijeg kvaliteta i mnogo su tanki. Nekad su bili mnogo kvalitetniji. Pa me zanima sledece. Koliko bi zamena postojeceg sa nekim kvalitetnijim kablom uticala na poboljsanje perfomansi detektora? Cuo sam sa su kablovi koji se koriste za neke medicinske aparate dobri to jest lakse za nabaviti i dali se oni mogu uklopiti? Da li postoje neke firme koje prave kablove koji su bolji nego sto nude firme metal detektora?

Stef74 05.12.2010 19:52

zamenom kabla nista se ne menja, jer kabal sluzi da napaja sondu i da istim donese informacije u kuciste tj detektor.

IVLIANVS 05.12.2010 22:36

nisi u pravu sto se tice white`s detektora,oni su na starijim modelima imali tanke i krte kablove spectrum I i II,xlt.......sad su zamenjeni odlicnim silikonskim kablovima

Enigma 06.12.2010 00:55

Inače su signalni oklopni kabeli slaba točka svih detektora, nakon zamjene kabela, obavezno je podešavanje elektronike aparata s ciljem da se ne naruše perfomanse aparata.

perun 06.12.2010 18:57

A gdje to uraditi, koji servis je najblizi u okruzenju. White s detektori se svakako moraju posle 10 godina programski nadgraditi ili ne. Mozda samo izmjena neke memorije ili slicno. Enigma imas li kakvih saznanja.

Enigma 06.12.2010 19:18

Nema potrebe za nadogradnjom, nemam običaj krpati i popravljati sondu. Sonda je potrošni materijal, kada ju razbiješ i polomiš kabel, kupi novu.

Stef74 06.12.2010 19:47

Citat:

citat od IVLIANVS (Prilog 48515)
nisi u pravu sto se tice white`s detektora,oni su na starijim modelima imali tanke i krte kablove spectrum I i II,xlt.......sad su zamenjeni odlicnim silikonskim kablovima

to neznaci da su time poboljsali aparat

perun 06.12.2010 23:13

Nisam mislio na sondu, vec na osnovne programe koji su memorisani. Navodno posle 10 godina nestaju i treba ih ponovo instalirati.

Vumi 07.12.2010 08:45

Cisto sumnjam da osnovni programi nestaju jer su oni fiksno ispisani u nekoj vrsti flash memorije ili cega vec. Uostalom, ko jos koristi fabricke programe a da ih ne promijeni po svojoj potrebi?

perun 07.12.2010 15:28

Da nije ipak u pitanju neka baterija koja snabdjeva tu memoriju. Nije rijec ko koristi fabricke programe poenta je sto se navodno gubi sve ne ostaje ti nista sto bi mogao prepraviti. Znaci Total mrak. Ovaj sam podatak negdje procitao, sjeticu se vec gdje.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 01:36 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!