Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   TROJA (sve na jednom mjestu) (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3921)

Grga 06.12.2010 21:40

Dokaz... (moje teorije?)
 
Prvo da se malo prisjetimo... prve kataklizme...

http://www.vumidet.net/forum/showthr...t=3921&page=23

Slučajno sam obratnice smjestio na 33,5 stupnjeva, kada Faeton još nije bio uništen i kategorički tvrdim da je Zemlja bila više ''nagnuta'' u odnosu na njenu os... Poslije eksplozije os se poravnala na (opet slučajno odabranih) 28 stupnjeva...
Želite dokaze?
Evo jednoga...

http://www.youtube.com/watch?v=fuoFxXBFR2E

Chaco (Čako) kanjon u SAD-u...
Pogledajte sjenu sunca. Baš i ne pokriva odabrani ''prozor'', već prolazi malo ispod... Šta mislite zašto? Moram li objašnjavati? Uvjeren sam da su čitatelji ovoga foruma prilično inteligentne osobe i da im ne treba mnogo pametovati.
Prozor se ne mora nagnuti ili premjestiti, nije nikada, a nikada ni neće... Zašto? pa zato što je Zemlja bila malo nagnutija. Prilično logično, ali i istinito... A zbog čega je služio gornji prozor? Imam pretpostavku no bez dokaza, pa stoga želim čuti i vaša mišljenja.

Grga 16.12.2010 21:25

Još jedan ''dokaz''...
 
Da ne ostanemo samo na jednom ''dokazu'' moje teorije o drugačijoj Zemljinoj obratnici, odnosno, drugačijoj nagnutosti u odnosu na njenu os sjever-jug evo još jedan snimak iz Meksika...

http://www.youtube.com/watch?v=SmnC_...eature=related

Pogledajte zmiju. Zar nije previše tanka u odnosu na glavu!? Čak joj je i jedan dio repa ''odsječen'', kao kod guštera. Nešto očigledno nedostaje kod ovoga fantastičnoga spektakla. Po mome uvjerenju ''zmija'' bi se trebala pojavljivati iz ničega - kao da joj glava izlazi iz rupe... Da je piramida građena pod nešto blažim kutem, eee, onda bi svjetlosni efekat imao smisao... Ali nije. Piramida je sastavljena baš onako kako je i predviđena, ali... samo što je Zemlja bila za koji stupanj ''nagnutija''. Na ovoj lokaciji astronomi i bolji matematičari u milimetar mogu izračunati obratnicu, a pošto osobno nisam baš nekakav matematičar stupnjeve sam bubnuo nasumice, od oka, pa kako mi bude...
Ne mogu pronaći još dokaza, ali znam da jedan postoji na lokaciji ''Teotihuakan''. Ako netko uspije isčeprkati poneki video zapis bio bi mu zahvalan za informaciju. Ebiga, često nemam za gorivo od Jadrana prema Slavoniji, a kamo li razmišljati o bilo kakvom skupom turističkom putovanju...
Niko sretniji ne bi bio od mene da vam ponudim svoje fotose.
Ovako... moram pomalo ''krasti'' tuđe...

Grga 29.12.2010 21:20

Još malo zabave...
 
Kad je bal nek je maskenbal, česta je uzrečica, a pošto osobno ne znam strane jezike neka neko, ako ima volje, ukratko prevede ponuđenu adresu iz Bolivije.
Dakle, riječ je o arheološkom lokalitetu Tihuanaku...
Gledao sam dobar dokumentarac (još za vrijeme bivše Juge) i u sjećanju mi je ostalo objašnjenje postojanja ovih kamenih blokova. Nikako se nije moglo shvatiti zbog čega Sunce za vrijeme solsticija ne ''dolazi'' do stupova kamo bi po svoj prilici trebalo doći, pa je počela matematika - od južnoameričke, preko egipatske, sumerske, današnje moderne - i šta ja znam kakve još ne...
Uglavnom, zaključak je da je ovo solarni kalendar - kojemu, usput, ''nedostaju'' četiri dana i jedna četvrtina(?!), te da mjesec traje nekih 28 dana(!?), bar je tako objašnjeno na dokumentarcu.
Da ne duljim, evo pa ''čitajte'', a ja (opet kategorički) tvrdim da bi sve matematičke mjere došle na svoje mjesto (po svakom brojčanom sistemu cijeloga svijeta), samo da je naša draga planeta Zemlja malo nagnutija u odnosu na Ekvator.

www.atlantisbolivia.org/tiwanakucalendar.htm

Grga 06.01.2011 16:48

Opet o Jazonu i Argonautima...
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Prvo malo ''kopi-paste'' iz teksta već napisanog na forumu...

...U mitu o Argonautima opjevana su drevna grčka putovanja po zlato i druge kovine. Jazon je morao doploviti do Kolhide da ukrade ''zlatno runo'', a da bi tamo dospio trebao mu je savjet kralja Fineja u Trakiji, kojem je Apolon dao dar proročanstva...

...Argonauti su blizu Istre ušli su u Jadransko More, koje je tada izgledalo drugačije. Naravno da je bilo drugačije. Iz grčkih kolonija na obali Jadrana trgovci su na dva mjesta zalazili u unutrašnjost - dolinom Neretve prema Ardejcima i k Japodima u Liku, očito preko Kvarnerskog i Planinskog zaljeva, znači na mjestima koje je sama narav napravila lakše pristupačnima. Dakle, u nekoj davnoj povijesnoj dobi more je preko pojedinih planinskih zaljeva dopiralo, vjerojatno, do Like. U knjizi “Iliri” Aleksandra Stipčevića opisuje se poznati mit o Argonautima, prema kojem su Jazon i njegovi moreplovci, Argonauti, nakon što su se u Kalkidi domogli zlatnog runa, svojim brodom Argom plovili uz Dunav, da bi njime izbili na sjever Jadranskog Mora. Nikakav problem nije bio iz Crnoga Mora doploviti do južnoga ušća rijeke Dunav u Bugarskoj, njegovim tokom stići do Save, pa Une, do Planinskoga zaljeva, prenijeti lagani čamac preko južnoga (najnižega) dijela planine Ličke Plješevice, doći do rijeke Zrmanje, ući u Jadransko More, te nizvodno - vratiti se kući... U to vrijeme drugačija je bila konfiguracija cijeloga ovoga područja. Crno More bilo je prošireno skoro do Đerdapske Klisure. Tu je bilo južno ušće rijeke Istar (Istre, ili Dunava). Zašto bi inače u sjećanju ostalo ''južno'' ušće, ako nije bilo još neko drugačije...

...Helije, bog Sunca, poslao je čudovišne Harpije kako bi spriječile Fineja da jede više nego što mu je potrebno, postavši ljut što je izabrao život u tami umjesto na njegovu suncu. Jazon se sažalio nad kraljem te je ubio Harpije kad su se vratile. Zauzvrat, Finej otkriva Jazonu smještaj Kolhide. Rekao mu je i kako da prođe kroz Simplegade, začarane stijene...
Simplegade!?
Postoje li uopće ovakve stijene? Ako postoje gdje se nalaze?
Ove stijene mogu biti jedino Đerdapska Klisura, negdje blizu južnoga ušća rijeke Istar.
Zašto ovako mislim?
Zato što se do danas vrlo malo promijenilo u konfiguraciji krajolika. Đerdapska Klisura niz je od četri klisure duljine oko tri kilomerta. Počinje sa Gornjom Klisurom, nastavlja Gospođinskim Virom, Velikim i Malim Kazanom i Sipskim Kanalom.
Sipskim Kanalom...
Simplegade – začarane stijene?!
Izmedju klisura su prostrane kotline Ljupkovska, Donjemilanovačka i Oršavska. Dunav je kod Donjeg Milanovca širok do dva kilometra a u Malom Kazanu se sužava na 150 metara širine i do 90 metara dubine. Sipski kanal je zbog brzih voda i mnogobrojnih stijena bio teško prolazna barijera za brodove. Nekad je uz Dunav brodove vukla stočna zaprega a kasnije i parna lokomotiva. Izgradnjom brane kod Kladova je riječni tok je znatno usporen, stijene su potopljene, a napravljene su i prijevodnice.

Ovdje sam se ''dosjetio'' da slijedeći tekst, naravno, prekopiran s neta, nema potrebe ''lektorski'' obrađivati jer sam u potpunosti siguran da svi čitatelji odlično razumiju šta piše, pa stoga evo malo podataka iz Srbije...

...Sipski kanal je od recnog korita bio odvojen severnim nasipom, dok je juzni bio sastavni deo desne obale uzvodno od sela Sipa. Bio je dug 2133 metra, sirok 73 metra, najvece dubine do 3,9 metara. Zbog brze matice, koja je na severozapadnom delu dostizala pet metara u sekundi, pri uzvodnoj plovidbi morala je da se uvede i pomocna vuca. Zato je tadasnji administrator djerdapskog dela, Ugarska, u brodogradilistu „Danubius Senisen-Hartman”, izgradila remorker „Vaskapu” („Gvozdena vrata”), koji je u koriscenje pusten 2. novembra 1899. godine. „Vaskapu” se kretao navijanjem celicnog kabla (duzine 2 km i precnika 33,5 mm), polozenog na dno reke, koji su okretale dve parne masine.
U prvim danima rata 1914. godine, srpska vojska zaplenila je brod i sprovela ga na Donji Dunav, a kasnije i u Crno more. Tako je Sipski kanal, bez pomocne vuce, bio van upotrebe, sto je dovelo do velikih zastoja u saobracaju. Da bi se to prevazislo, nemacka Transportna komanda je 1916. godine pristupila postavljanju lokomotivske vuce.
Tada je na obalnom nasipu izgradjeno 1800 metara koloseka, kao i postrojenja za lokomotive. Ispomoc brodovima pruzale su tri lokomotive, tegleci ih pomocu celicne uzadi. Prilikom povlacenja, 1918. godine, Nemci su minirali sva izgradjena postrojenja. Uprava pomorstva i recnog saobracaja Kraljevine SHS tek 1928. godine obnovila je lokomotivsku vucu u obimu u kome su je postavili i Nemci, a tri godine kasnije kolosek je produzen za jos 400 metara...

...Jedan od najpoznatijih dunavskih pilota (locova) Toma Jakovljević nostalgično opisuje uzbudljivo provodjenje brodova na 17 najdivljijih dunavskih kilometara i sve bitke sa brzacima i vrtlozima nekada opasne reke.
Od Regensburga Dunav je plovan na svih 2379 kilometara do ušća u Crno more. Na velikoj reci najživopisniji i za plovidbu najuzbudljiviji bio je Djerdapski sektor od 119 kilometara, koji počinje kod Vince na Jugoslovenskoj i Moldava Veke na rumunskoj strani, a završava se kod Kladova odnosno Drobete i Turnu Severina.
U donjem Djerdapskom sektoru, tamo gde se bila isprečila Kamena kapija i gde je u stenju prokopan 80 metara širok i 2840 metara dug Sipski kanal, jedan broj ljudi zaradjivao je hleb nadnicama za strah. Na tom delu Dunava počela je životna priča jednog od najiskusnijih djerdapskih vukova, sada penzionisanog pilota Tome Jakovljevića (rodjen 30.9.1923.), čuvenog sprovodnika brodova...

...Pojedini nazivi rijeka potpuno će urasti u naše jezike kao npr.Dunav koje u svom značenju VELIKA VODA postaje prihvatljivo za sva vremena.U jeziku pradavnih naroda sama je sebi dala ime koje je ostalo prihvatljivo do dan danas.To je Gotski Donavi kojega Slaveni dolazeći u Podunavlje prihvaćaju kao Dunav-velika rijeka-.U svom prvom značenju bio je poznat pod imenom Istar od riječi -struo-što znači teći.Oblik za Dunaj još u staroslavenskom jeziku javlja se kao zamjena za jednu varijantu latinštine, od latinskog Dunuvius zatim Danubius javlja se balkanski oblik sa V ,ovaj oblik poklapa se sa Rumunjskim i Grčkim kao zamjena za latinski.Mađarski oblik Duna nastaje od slavenske riječi Dunaj,Turci su ime Dunav imali pod imenom Tuna tako da je od riječi Dunav vremenom nastalo nekoliko izvedenica .
Kelti su Dunavu dali ime još u trećem stoljeću prije naše ere spuštajući se na Balkanski poluotok.
Keltski -Danuvius- u obliku -danu=fortis,imao je značenje -rijeka koja šumi ,vjerojatno je taj prasavez u staroindijskim oblicima -dhontos,dhanate= teći a dhanuš=voda ,taj Keltski korjen se sačuvao u obliku njemačke riječi- Dune-a znači pješčana i vlažna obala.Od ove riječi sličnoga korijena mnoge su rijeke dobile svoje ime...

...Geološki gledano Dunav je mnogo stariji od Rajne čiji je uticajni sliv parira dunavskom u istočnoj Nemačkoj. Budući da je Rajna jedina alpska reka koja teče severno prema Severnom moru, može se povući nevidljiva crta koja podeljuje delove istočne Nemačke i koja se ponekad naziva Evropsko razvođe. Pre zadnjeg ledenog doba u pleistocenu, Rajna je izvirala u jugozapadnom delu Švarcvalda, a vode s Alpa koje danas ulaze u Rajnu su tekle u izvorni Dunav (Urdonau). Delovi ove bivše reke koja je bila puno veća od današnjeg Dunava mogu se videti u kanjonima Švapske Jure. Nakon formiranja erozijom gornje rajnske doline, većina alpskih voda je počela teći u Rajnu, zbog čega je današnji gornji Dunav mnogo manji od prijašnjeg...

...Budući da Švapsku Juru karakteriše porozni krečnjak i budući da je razdaljina položaja Rajne niža od razdaljine položaja Dunava, podvodne reke odnose mnogo vode iz Dunava u Rajnu. Tokom leta, kad je u Dunav malo vode, reka zna potpuno nestati u podzemne kanale na dva mesta u Švapskoj Juri koja se nazivaju Donauversickerung, tj. nestajanje Dunava. Voda se vraća na površinu 12 kilometara južno od Actošfaa, severno od Bodenskog jezera čime ulazi i u Rajnu. Budući da ogromne količine podvodne vode nagrizaju krečnjak, pretpostavlja se da će gornji tok Dunava jednog dana i potpuno nestati u korist Rajne...

I šta sada još reći? Naravno, čestitam Božić svima narodima Pravoslavne vjere, ili još bolje... opet svima - Mir Božji, Hristos se rodi...

Grga 12.01.2011 16:41

Mit ili istina
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Po starom pjesniku Heziodu:
''Na kraju je stvoren peti, željezni, naraštaj ljudskoga roda koji je također bio nasilan i ratoboran, pun nepravdi, nepovjerenja i zloće. Ubijalo se, kralo, otimalo i pljačkalo u svim dijelovima svijeta. Nisu se poštovali ni ljudi ni životinje ni priroda koja ih je okruživala''...

Po svoj prilici:
Potomci petoga naraštaja ljudskoga roda današnja je civilizacija. Osobno se i ja stidim ove nemoralne, škrte, ratoborne, bahate, tvrdoglave, nevjerne, osvetničke, samoubilačke i...
Nemam više riječi kako opisati narode u svima državama na kugli zemaljskoj, osim što znam da mnogi gladuju dok pojedinci gomilaju bogatstvo kao da će živjeti tisuću godina. Krepat će, kao i ja osobno... prije sto i dvadesete godine života – garantirano...

Knjiga proroka Izaije:
''Jer, evo, dolazi Jahve s ognjem - bojna su mu kola poput vihora - da u jarosti gnjev svoj iskali i prijetnje svoje u ognju žarkome''.

Jahvina prijetnja:
''Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i što je prije bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti''...

''Ja dobro poznajem ljudska nedjela i namjere njihove. Dolazim da saberem sve puke i jezike, i oni će doći i vidjeti moju Slavu''...

"Jer, kao što će nova nebesa i zemlja nova, koju ću stvoriti, trajati preda mnom" - riječ je Jahvina - "tako će vam ime i potomstvo trajati''...

Izaija jasno govori da će Bog stvoriti novi naraštaj ljudskoga roda koji će možda biti pravedniji i pošteniji nego što je današnji, pun mržnje, ratova, nemorala, prokletstva i zla.

Pitali su me jednom šta mislim o ''smaku svijeta'':
-Jedva čekam da napokon i konačno dođe - odgovorio sam.
-Zašto - čudili su se...
-Pa zato što će se, po Bibliji, zadnji puta susresti svi živi i svi umrli na zadnjem općem Božjem sudu – veselo odgovaram.
Joj, kako će biti lijepo ponovo sresti, vidjeti se i popričati s mnogima dragima, u prošlosti umrlima prijateljima i poznanicima. Ponovo zagrliti voljene osobe iz najuže obitelji...
Zar ne osjećate da smo čvrstom i neraskidivom vezom spojeni s velikom i uzvišenom silom? Bez ove veze život ne bi imao smisla. Kakav Darwin, kakva evolucija... Oduvijek smo ovakvi, baš kakve nas je Bog i stvorio.
Ne bi mi ni malo bilo krivo da naš Stvoritelj konačno stisne već pomenuto sudbonosno dugme, resetira cijelu zemaljsku civilizaciju, uništi svu današnju poznatu tehnologiju i stvori novi, šesti naraštaj ljudskoga roda, koji bi (opet) počeo živjeti u pećinama...

Grga 12.01.2011 19:43

Morate čuti i pogledati
 
http://www.youtube.com/watch?v=-E2Tk...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=a_wIKiOgk10&NR=1

pike.sch 13.01.2011 00:13

Kaze u jednom prorocanstvu: ljudi ce pricati sami sa sobom. Danas sam bio u jednom gradu i video nekoliko pretezno mladih ljudi neke u kolima neke na ulici kako pricaju a oko njih nikog nema. U uvetu im slusalice od mobilnog telefona koje u prorocanstvima ne pominju. Gomila toga u bibliji i drugim religijskim spisima kao i gomila prorocanskih knjiga su napisane da se mogu tumaciti na vise nacina to jest kako kome odgovara tako da svakom ozbiljnom coveku zeljnom prave istine ne moze pomoci u predvidjanju buducnosti. Istina je jedno a verovanje drugo.
Pitanje za Grgu? Dali pratis tv kanale kao sto su discovery, hystory i slicne i iz cega crpis i gradis svoje znanje?

Grga 13.01.2011 12:14

pike.sch...
Ovo je malo duža priča odakle ''gradim'' svoje ''znanje''. Nije to nikakvo znanje, već najobičnije razmatranje teorija koje imaju logiku ili su oborive. Onda sam uvidio da treba ''promijeniti cijeli svijet od pradavne prošlosti'' da bi mnoge zagonetke svijeta postale prilično razumljive i jednostavne. Nisu mi (za sada) dostupni tv kanali koje pominješ, ali tu je zato net, druge tv, razni časopisi, knjige... i možda još koja ''sitnica'' o kojoj bi mogao pisati, a već je opisana u mojoj prvoj knjizi prije desetak godina. Počeo sam stvarati svoju web stranicu, preselio u drugi stan, ostao bez maks-adsl-a... pa odustao... Evo i adrese na kojoj sam počeo... dok mi nije dop(izd)ilo...

Grga 13.01.2011 12:15

http://free-ri.t-com.hr/grgaweb/

Grga 16.01.2011 20:18

Još jedan neoborivi dokaz...
 
...da je zemaljska obratnica bila drugačija, da je Zemlja bila nagnutija u odnosu na svoju os... Znanstvenike ova pojava jako zabrinjava i iznenađuje. A zašto? Mene veseli. Em prirodnim pojavama dokazujem svoju teoriju, em smatram da će na Zemlji klima postati ugodnija. Znanstvenike iznenađuje ''globalno zatopljenje'', a sa sigurnošću znaju da se Mjesec svake godine od Zemlje udaljava oko 4 cm... I da će jednog dana ''otići''...
Ako taj naš isti Mjesec svojom gravitacijom snažno djeluje na Zemlju što je toliko čudno na ovome linku?

http://www.rtl.hr/sunce-nad-grenland...e-clanak-24766


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 14:57 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!