Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Pitanje, pomoć... (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6559)

Desert Walker 03.05.2012 06:58

kroz Crnu Goru je isao jedan krak rimskog puta iz BiH (tacnije Hercegovine). mislim da u CG ima nekoliko starih kamenih rimskih cuprija na karavanskom putu. ako malo precesljas literaturu naci ces nesto sigurno. ti su putevi i danas prohodni cak i za vozila. gledao sam skoro na TV jednu reportazu o tim cuprijama po BiH i otislo se i na CG jer su putevi povezani. imam nekoliko terena oko tih puteva i cuprija na mojoj strani tako da ako pratis put naci ces garant lijepih uzvisina pored koja su dobra sa trazenje. mozes i po livadama i brdima ponesto naci ali to su slucajni nalazi,i cesce ce biti da nama nista nego da ima. bolje malo ispitivati i traziti po knjigama jer ces prije ubosti pravi teren.
ako zelis mogu ti poslati literature o starim putevima i komunikacijama,mozda i pomogne sta.

Markonatto 03.05.2012 08:52

@Desert Walker
Pa ako ti nije problem posalji mi na mail pukic@t-com.me. Svaka informacija je dobrodošla.

Markonatto 05.05.2012 13:40

Opet ja sa pitanjima :). Možda pitanja nisu vezana za ovu temu ali me interesuje ako neko zna.
Kojim zakonom su regulisani detektori za metal ili u kojim zakonima da tražim bilo što vezano za detektore?
Već sam se o ovome raspitivao ovde kod nas ali nisam mogao da pronađem adekvatan odgovor.

Desert Walker 05.05.2012 14:03

bolje je da znas koje lokacije ne smijes dirati ,koje su zakonom zasticene. kod nas se detektori prodaju u trznom centru sa ostalim alatima,znaci nema straha za da je to ilegalno ali arheoloske lokalitete pod drzavnom zastitom ne cackaj jer ce te zakon sazvakati (ako te uhvate ;) )

Markonatto 05.05.2012 15:53

Možda i jesu zaštićene lokacije ali na većinu niko ne obraća pažnju. Jedino na ove popularne spomenike i nalazišta. Moram to još malo da ispitam ali problem je što malo ko zna išta o tome, zato sam i pitao ovdje. Čisto da vidim kojim je zakonom regulisano da znam koga da pitam ovamo kod mene :)

Desert Walker 05.05.2012 16:27

prijatelju,ne diraj te "popularne" i velike lokacije...koristi guzvu dok nisi postao upadljiv. ne pravi moju gresku. suti i cesljaj terene. ima mnogo skrivenih i bogatih terena.

Markonatto 05.05.2012 20:26

Ima dosta terena koji nisu popularni pa ću tamo da tražim. A poslušaću tvoj savjet. Razmišljao sam i da ne pitam nikoga ništa nego fino detektor u ruke i polako po terenu pa ako nekog nešto interesuje doći će da me pita ili će me upozoriti :)

Desert Walker 05.05.2012 21:00

ma ispituj ti ali izokola. polako,onako pravi se nevjest i ako te pitaju sto se zanimas reci da pises knjigu :D ili nesto slicno...bezveze. ja sam vjerovao drugovima pa me osurise. od uha do uha izleze se problem.
CG mora da ima lijepih terene a ono sto nadjes ce biti mnogo bolje ocuvano nego da je lezalo u teskoj mokroj zemlji i gdje se baca vjestacko gnojivo.

Markonatto 05.05.2012 21:07

Nadam se da će biti nešto. Odlučio sam da uzmem ACE 350 definitivno. Valjda će se pokazati dobro :)
Do kraja nedelje bi trebalo da bude kod mene, jedva čekam kao malo dijete sam :)

Nigrianvs 05.05.2012 21:49

sasvim normalno da si kao malo dete u iscekivanju, svima je nama isto. Videces kako je lep i zanimljiv ovo hobi, pun raznih iznenadjenja, sretanje tragaca na terenima, druzenje ,zzanje i jos mnogo toga. Pa, sretno


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 12:28 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!