Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Lucerna (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=1519)

Enigma 30.01.2007 16:44

Lucerna
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Originalno glazirana,
naknadno dofarbana i
jučer nabavljena.
Što je ovo? :36_11_5[1

Vumi 30.01.2007 17:27

Ne vjerujem bas da ne znas i sam o cemu se radi ;)

terminus 30.01.2007 17:28

Ja mislim da je lucerna, al nisam baš siguran!

Enigma 30.01.2007 18:01

Samo nebo zna!

Enigma 12.06.2007 20:43

Već je vrijeme da riješimo i ovu zagonetku.
Prikazana je glazirana lucerna, istina malo dofarbana, 8. - 10. st. :)

Pretorijanac 14.06.2007 01:00

'Nigma prijatelju. Mislim da te predjoše mangupi. Štancuje se to na ovim prostorima. Ja sam 3 puta kupovao lucerne i 3 puta su me zeznuli. :)
Znaš koliko ima sati tek kad je kod kuće staviš pod lupu. Jedna koju sam zadržao a falš je, prilično je nalik tvojoj. Možda izgleda i autentičnije.
Ako želiš, postaviću je na vumidet.net.

Enigma 14.06.2007 02:39

Bravo majstore!
Ova falšina se pouzdano detektira s pet metara udaljenosti.
To čudo sam dobio za razglednicu iz šezdesetih.
Potenciram neke stvari i zaebavam se s namjerom da probudim uspavane, čini mi se da je velika većina u dubokom snu ili nedaj Bože u još dubljem neznanju. Svaki onaj koji se bavi ovim hobijem mora puno ulagati u svoje znanje, ako ne, ostaje čisti pljuger.
Vremena su teška, dobra knjiga košta, možda je u tome kvaka ili možda u nečem drugom ?
Što ti misliš? :26:

Vumi 14.06.2007 11:24

Vecina njih se bavi trazenjem i znaju da je ono sto pronadju ispravno, tako da se ne zamaraju knjigama i drugim stvarima. Onaj ko se bavi sakupljanjem i kupovinom bilo kakvih stvari on vec mora dosta toga citati i nauciti jer ako kupi neku stvarcicu a uz to izdvoji za to pregrst para a naknadno se ispostavi da je fals - onda je donji :)

Enigma 14.06.2007 13:22

Citat:

citat od Vumi (Prilog 15554)
Vecina njih se bavi trazenjem i znaju da je ono sto pronadju ispravno, tako da se ne zamaraju knjigama i drugim stvarima. Onaj ko se bavi sakupljanjem i kupovinom bilo kakvih stvari on vec mora dosta toga citati i nauciti jer ako kupi neku stvarcicu a uz to izdvoji za to pregrst para a naknadno se ispostavi da je fals - onda je donji :)

Očito je da u ovom tvojem komentaru ima puno istine. :26:

Vumi 14.06.2007 13:54

Ima ima...uzimam sebe za primjer...recimo nikada nebih kupovao srebrne ili zlatne novcice a o keramickim ili drugim stvarrima da i ne pricam jer o tome nemam pojma, tu bih se mogao pouzdati samo u moj instinkt a koliko je to pouzdano ne znam :)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 05:41 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!