Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Omiljeni istoriski spektakl (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3472)

Enigma 01.12.2008 16:57

Citat:

citat od Pretorijanac (Prilog 30758)
Za sve ove godine pogledao sam samo jedan dobar film na temu praistorije Quest for fire - La Guerre du feu - Potraga za vatrom.
Dobio je i oskara. O keltima Imaš Druids sa Kristoferom Lamberom ali je sasvim osrednji. Zaboravljaš da istoriju pišu pobednici,
te nije ni čudo što su ostali zaboravljeni. Zato mi iskopavamo koga stignemo. :)

Slažem se u potpunosti. :) :26:

biljadj 01.12.2008 17:33

pravo zboris pretoirijance,videcu da pogledam te filmove i da dam sud.

kratki 01.12.2008 21:23

Citat:

citat od biljadj (Prilog 30752)
Ja bih vise voleo da gledam neki spektakl koji negovori ni o grcima a ni o rimljanima.Na primer o dacanima,keltima,ili o jednoj veoma bitnoj fazi ljudske istorije a to je kameno doba(neolit).

Pa imas Asteriksa i Obeliksa kao i Kremenka........

pike.sch 01.12.2008 23:32

Ja sam kolekcionar filmova vezanih za anticka vremena. Imam jos dva filma : Poslednja legija, Pad rimskog carstva. Da li neko zna dali je film ili ****ja "Atila"? Gledao sam na tv ali nikad nisam potrefio pocetak prvog i drugog dela, Tako da neznam o cemu se radi o filmu ili ****ji.

Pretorijanac 02.12.2008 01:29

Postoji film Atila. Ovaj Poslednja legija mi se baš i nije svideo. Kao da je za decu.
Svima preporučujem Mongol o Džingis Kanu.
Neću dodavati više filmova jer je većina nas "redovnih" već glasala.

Da se na sekund vratim na Atilu. Negde naleteh na podatak da je Atila izveo reforme u Hunskoj vojsci. Do Atile su Huni navodno nosili kamene sekire.

miligor 02.12.2008 08:00

Dodao bih jos film Ben Hur i Qvo vadis, vise mi se svidjaju stariji filmovi o Rimu.

ЛазарС 02.12.2008 15:06

Od goreponuđenih glasao sam za "Pathfindera". Mislim da si trebao dodati i Mel Gibsonov "Apocalypto" koji je, po mom mišljenju, u zadnjih 5 godina istorijski (što se američke produkcije tiče) najverodostojniji film.

Pretorijanac 02.12.2008 17:10

Citat:

citat od ЛазарС (Prilog 30821)
Od goreponuđenih glasao sam za "Pathfindera". Mislim da si trebao dodati i Mel Gibsonov "Apocalypto" koji je, po mom mišljenju, u zadnjih 5 godina istorijski (što se američke produkcije tiče) najverodostojniji film.

Prevideo si ga (Apocalypto). :26:

pike.sch 02.12.2008 17:35

Citat:

citat od ЛазарС (Prilog 30821)
Od goreponuđenih glasao sam za "Pathfindera". Mislim da si trebao dodati i Mel Gibsonov "Apocalypto" koji je, po mom mišljenju, u zadnjih 5 godina istorijski (što se američke produkcije tiče) najverodostojniji film.

Potpuno si u pravu. Ja sam glasao bas za apovalypto iz tih razlika sto ne najrealniji film od svih navedenih.

banebeograd 02.12.2008 22:12

Citat:

citat od miligor (Prilog 30816)
Dodao bih jos film Ben Hur i Qvo vadis, vise mi se svidjaju stariji filmovi o Rimu.

mali off, ne zamerite.
Qvo vadis je jednim delom sniman u studiju u kosutnjaku/1987 godine/, i tamo sam zabelezio prve filmske korake :totlach:,
bio sam statista na nekoliko mesta, rimski zatvori, rimska arena kad se snimalo bacanje rimljana u celjusti lavicama,pretorijans ka pratnja...
nazalost taj film nisam nikad odgledao , ima li ga negde na netu da se skine.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 20:04 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!