Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Novac (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Pronalazi li neko nesto novije (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6097)

Frci 07.11.2011 14:17

Pronalazi li neko nesto novije
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Dobar dan svima pronadje li neko nesto malo novije ne samo antiku.
Rado bi izmenjao misljenje i slicice.
Poz

fabijanus 07.11.2011 20:29

iskreno receno ja pronalazim no moram priznati odmah bacam .....

Rosuljac 07.11.2011 20:36

Verovatno svi pronalazimo, ali moji primerci nisu ni blizu tvojima po kvalitetu.
Često mi je padalo na pamet kako naši dinari posle 50-tak godina u zemlji izgledaju isto ili gore nego antički novčići.

Frci 07.11.2011 20:53

Samo vi bacajte
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Kad takve nalaze bacate javi bar gdesu da ih pkupim posle dase nemucim svaki put da kopam.
Poz

Daystrom 07.11.2011 22:46

Pa ja bih ti rado dao sličice da imam nešto za pokazati poput ovih tvojih kovanica, no nažalost nemam...

Kao što i Rosuljac kaže, svi dinari koje nađem ili kreutzeri su strašno lošem stanju i nisu za pokazati.

Posjedujem inače zbirke novca (kovanog i papirnatog) 19. i 20/21. stoljeća uglavnom koje skupljam već 15+ godina, pa tamo ima svašta (nažalost jako malo srebrenjaka i niti jedan zlatnik) tako da mi je uvijek užitak naći bilo kakav novac jer me to zanima i raduje koliko god star bio, no nema smisla to pokazivati kad nisam našao, niti je velika većina toga "stara" uopće kao smo kod toga.

Možda tako razmišljam i jer sam još početnik u ovom svemu, ali mislim da moje zanimanje neće utrnuti pred nekim "kvalitetnijim" nalazima, pa ako si za mijenjanje mišljenja i sličica, slobodno se javi! :bier:

avgvst 08.11.2011 00:21

Imam i ja toga kamara... Mislim novčića...Što strani što naših
Ne bacam nikada sem ove naše nove što su sada u upotrebi..
Kada zasvira detektor ko lud a ono dinar ofucan sa patinom ko da je star 2000 godina, koji je ispao nekom zemljoradniku kada je orao ili šta drugo radio, dođe mi da ga vratim tom istom paoru u novčanik :D

Frci 08.11.2011 13:35

Ja skupljam
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Mi iz izlaska sve donesemo pa kuci sortiramo.
Nebaca se nista za neku godinu ce da prodamo neku tonu gvozdja,
jos malo pa da kompletiramo ceo traktor.
Poz

avgvst 11.11.2011 11:55

Ako vam nedostaje lanac od stare žetelice za žito imam jedan..
Eno ga u mom prethodnom postu! "ovo malo i od mene"

fabijanus 11.11.2011 13:12

... poznajem osobno kolegu koji sve i svasta nosi kuci ...pitanje ZASTO ?? ..za mene osobno cista glupost nositi hrdju , olovo ,, lance , itd kuci ...To sto se nadje na polju sto nespada u kolekciju bacim na put(poljski) ....

Daystrom 11.11.2011 14:53

Ja ne nosim smeće kući nikada, a toga najviše i nađem (80-90%) nalaza, ali kad su u pitanju novčići uvijek ponesem bez obzira koliko stari bili...


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 18:33 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!