Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Nakit (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=169)
-   -   Prstenje (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5438)

Lotr 08.03.2011 15:14

Hvala kolega a i nick mi je takav :) Ma nije poseban, XP goldmaxx power sa sondom od 22cm mada je veci deo pronasao DFX. Kako kazu: "Kad nema kise dobar je i grad",kad vec nema rimskih novcica onda je i prstenje dobro :)
Imam dva lokaliteta koja jos nisam ocistio, preko 250 komada sam nasao, dobar deo(duplikata) je poklonjen raznim ljudima :) Zao mi je sto ih predhodno nisam fotografisao.

Jevus 08.03.2011 17:30

to je jak srednji vek,kako samo prstenje

kratki 08.03.2011 18:20

Da nisi mozda upao na neko groblje???

Lotr 08.03.2011 18:28

Citat:

citat od kratki (Prilog 50872)
Da nisi mozda upao na neko groblje???

nisam kolega.prvi lokalitet je u jednom starom naselju, ogromna livada gde su se navodno odrzavala okupljanja, tipa proslave praznika itd a drugi je takodje staro naselje mesanog tipa, rim, turska , srbija.nalazio sam sve i svasta.

crni 09.03.2011 10:27

Verovatno su se igrali TUPARCA. Za neupucene to je igra u kojoj se povuce crta iliti linija na zemlji i onda par igraca baca novcice sto blize liniji ko je na liniji ili njoj najblizi kupi sve. E sad em da ih ovi nisu kupili em su umesto novcica bacali prstenje

Jevus 09.03.2011 10:28

mozda se covek bavio izradom prstenja

miki13 10.03.2011 00:21

poz
 
Ti si naso neko dobro bojiste bato nadji 27cu ispasce tu jos sto sta.
Ili je kuca od nekog loseg srednjevekovnog sudije koji im je za svaku kradju seko prst.(sala)

Lotr 10.03.2011 00:46

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Citat:

citat od miki13 (Prilog 50910)
Ti si naso neko dobro bojiste bato nadji 27cu ispasce tu jos sto sta.
Ili je kuca od nekog loseg srednjevekovnog sudije koji im je za svaku kradju seko prst.(sala)

e slatko me nasmeja :)

evo jos tri komada od danas, sa dva razlicita terena.srebrni novijeg datuma, jedna polutka i ovaj sa inicijalima CK koji mi je interesantan(vec sam nasao jedan ranije) ali i nepoznat, mada verujem da iz perioda austro-ugarske.moj prijatelj je nasao isti takav na terenu gde je vadio austro-ugarske kovanice.

Atila Hunt 10.03.2011 07:12

Citat:

citat od Lotr (Prilog 50866)
Hvala kolega a i nick mi je takav :) Ma nije poseban, XP goldmaxx power sa sondom od 22cm mada je veci deo pronasao DFX. Kako kazu: "Kad nema kise dobar je i grad",kad vec nema rimskih novcica onda je i prstenje dobro :)
Imam dva lokaliteta koja jos nisam ocistio, preko 250 komada sam nasao, dobar deo(duplikata) je poklonjen raznim ljudima :) Zao mi je sto ih predhodno nisam fotografisao.

Na dva lokaliteta si naso 250 komada?.Svaka cast.Ja za tako nesto nemam neko razumno objasnjenje.Cak mi ni bojiste kako neko rece ovde nepije vodu za tako nesto.Pre ce biti da si naso kucu neke srednjovekovne babe vracare koja je prstenjem nesto vracara:pray:

Lotr 02.04.2011 04:06

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
raniji nalazi, od 16-og marta, isti teren.malo sam zakasnio sa upload-om. xp plače za malo dubljom sondom :)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 20:56 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!