Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Precision gold (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7814)

pike.sch 03.08.2013 22:40

Precision gold
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Moj kum dobio na poklon (iz engleske) metal detektor precision gold made in china. Malo sam ga danas probao po dvoristu. Zanima jel imao neko ovo cudo koje ima sondu oko 10 cm precnika. Moze da se izvuce rukohvat i koristi kao lopatica. Sta da kazem kumu sta je dobio?

Desert Walker 03.08.2013 23:26

detektor kao i ta lopatica... igracka :)

laki 03.08.2013 23:37

dobio je bingo... ;)

banebeograd 04.08.2013 20:27

Citat:

citat od laki (Prilog 79572)
dobio je bingo... ;)

u stvari dupli bingo, detektor i lopaticu :D

avgvst 04.08.2013 20:34

Mislim da taj zadnji kraj i ne može da se koristi kao lopatica! Jer ne vidim svrhu stalnog vađenja i stavljanja dela detektora koji mu je potreban a to je taj oslonac za lakat.
Mislim da samo liči na lopaticu, a da to, svakako, nije.

Ipak detektor će se tek pokazati na testu kakav je....
Na slici se vidi da ima sve što i drugi detektori, jedino je sonda malena.
I na kraju, poklonu se u zube ne gleda!!!!! :bier:

banebeograd 04.08.2013 20:53

to je "detektor" koji je svojevremeno kostao izmedju 70 i 110 evra, zavisno od prodavca.
kinezi su tu konkretno ako se dobro secam kopirali neki whites-ov model metal detektora.
u rukama deluje prilicno krhko i nepouzdano da ne kazem jeftino i bas onako kineski nekvalitetno.
ima iznenadjujuce lepu diskriminaciju ali je skroz anemican sto se snage tice.
kasnije su mu odradili i vecu sondu, a jos kasnije su crno kuciste ofarbali u zuto, elektronika i karakteristike ostajale su naravno iste.
za englesko i nemacko trziste imao je oznaku "black knight" inace kinezi su mu davali oznake gc i tc 1023 ...

Desert Walker 04.08.2013 21:41

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
ja sam imao MD 3009 II i pokazao se solidan.
imao je sondu 21 cm i jako dobru diskriminaciju.

pike.sch 05.08.2013 00:04

Gledajuci neke snimke na internetu te male sondice su idealne sa neke gustiŽe, travnate terene, sume sa puno izdanaka kao hrast gde sa vecim sondama nemozes ni prici zemlji i jos jedna dobra osobina da mozes precizno locirati metu kao kod pinpointera, dok sa sto vecom sondom postaje neprecizan. To bi trebalo biti neki plus u moru minusa.

kosuca 05.08.2013 04:26

Eh šta je meni GC 1023 sve pronašao.....i sad žalim što ga dadoh.Zavrijedio je da visi na zidu.Sa sondom od 32 cm kud i kamo bolji od Gareta 250.

Lotr 05.08.2013 16:54

@Pike,
Kada sam kupio DFX dobio sam uz njega i Black Knight po povoljnoj ceni(oko 55eura).Dao sam ortaku da se zeza i on se navuk'o na ovaj hobi. S obzirom na cenu aparat radi super, baterije( 2x9V) traju prilicno dugo, aparat ima oko 1Kg tezine, solidnu dubinu i diskriminaciju.Po meni jedan sasvim dobar aparat za pocetnike uzimajuci u obzir cenu/kvalitet. Malo je slabije odradjen kontakt kabla sa sondom tako da bi dodatna zastita bila pozeljna.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:39 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!