Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   "Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=106)

DINIC 20.11.2004 02:28

"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4"
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Drago mi je Milane ja sam Zeljko
Pre jedno 8 meseci bio sam cvrsto zagrejan i samo sto nisam kupio "Garrett GTI-2500 Supreme Pro 4" on ima malu sondu koja kao ide do 2m i veliku koja ide do 5m dubine za krupne komade,ali sam citao malo na francuskim diskusijama ,neki kazu da je aparat prosto ne upotrebljiv zato sto se tesko radi sa njime a neki kazu da je odlican ja nisam diskutovao sa njima zato sto nepisem dobro francuski ,pa sam hteo pitati tebe sta ti mislis o ovom aparatu?

Vumi 20.11.2004 02:39

Vjeruj mi da jos nikoga ne znam ko trazi sa tim aparatom. U ostalim forumima u koje sam uclanjen takodje nisam imao prilike da procitam necije misljenje o tom aparatu tj da ga neko od njih posjeduje. Jedino sto znam je to da mu cijena nije mala. Zavisi sta zelis da trazis sa aparatom.Neko kupi aparat samo da ga posluzi jednom, jer je neko od njegovih predaka negdje nesto vrijedno zakopao:) i njemu treba odredjeni aparat koji moze npr na nekoj odredjenoj dubini da pronadje to sto se trazi. Citao sam po drugim forumima da su ljudi kupovali recimo minelabov GP Extreme samo da bi nasli neke zakopane dragocijenosti i nakon toga ga odmah prodavali. Kako sam vec rekao te mogucnosti koje se spominju za pojedine aparate su teoretske i zavise od puno drugih faktora. Ako ti npr zelis pronaci uzmimo 10 dukata koji su po necijoj prici zakopani na nekih 1m dubine, tu ti ne moze nista pomoci aparat koji kako se navodi ima mogucnost da trazi do 2m, jer je to premaleno. Moje misljenje je da je svaki aparat koji moze da pronadje recimo jedan sesterc (3-4cm promjera) na dubini do nekih 35-40 cm, jako dobar aparat.

DINIC 20.11.2004 17:25

Na primer Milane to sto ti kazes :Moje misljenje je da je svaki aparat koji moze da pronadje recimo jedan sesterc (3-4cm promjera) na dubini do nekih 35-40 cm, jako dobar aparat.Da li mozes da navedes neki takav aparat?
Hvala

Vumi 20.11.2004 17:58

Naveo bih ti takav da sam imao prilike da testiram pojedine. Siguran sam da to explorer moze ako ne sa normalnom sondom onda sigurno sa onom od 15''. Moje misljenje je da Fisher sa velikom sondom to takodje moze, jer sam nalazio mnogo manje novcice na nekim dubinama od 20cm. Zavisi i od toga kako taj novcic stoji u zemlji tj u kom polozaju. Naravno ako je polozen vodoravno lakse ga je naci nego ako je uspravno. Za fishera sam mislio na CZ7 verziju, koju ja imam.

DINIC 20.11.2004 18:37

Sta ti mislis Milane na primer MINELAB EXPLORER xs II sa sondom od 40cm posto sam video da je imaju za njega, mozda sa tom vecom sondom necu moci pronalaziti sitne novcice mozda ce ih ignorisati.sta ti mislis?

Vumi 20.11.2004 18:54

Ne znam, svaka sonda ima svoje ****kteristike. Ne mogu da kazem nista o toj sondi ali mislim ipak da to nije originalna sonda vec je napravljena od neke druge firme ali za taj aparat, isto kao sto su Coiltec, Acelerator i druge sonde. Neke velike sonde su u mogucnosti da pronalaze i male tj sitne premete tipo novcice i sl. Sve ovo zavisi za sta je koja sonda napravljena...

DINIC 20.11.2004 19:40

Dali znas mozda koja vrsta sonde bi mu najvise odgovarala od ti vecih?

Vumi 20.11.2004 20:43

Citao sam test sto se tice Coiltek WOT 15'' sonde. U odnosu na standardnu sondu povecava se osjetljivost na vece predmete na vecim dubinama ali se gubi osjetljivost na manje predmete kao sto su sitni novcici i sl. Od prednosti je to sto je laksa navodno od standardne i da je dobro uradjena a od negativnih osobina koje sam vec naveo da spomenemo jos jednu - cijena je oko 300 Eura

Na ovoj adresi se moze vidjeti vise:
http://www.coiltek.com.au

rammstein 08.01.2005 01:21

Garret 2500
 
Garret 2500..........u Svajcarskoj kosta od 2500-3000 franaka.Nemogu vam nista tacno reci o njemu,ali barem po onome sto sam ja procitao na nemackom mislim da je dobar jako dobar.Narucio sam ove nedelje na srpskohrvatskom uputstvo za upotrebu i ****kteristike,pa cu vam rado napisati sve o njemu.Ali moje misljenje je da je dobar,Inace nisam siguran ali mislim da dolazi iz amerike i dosta se dugo ceka na isporuku.Pozdrav.... ... :super:

Vumi 10.01.2005 11:07

@Rammstein

Zelim ti (nadam se da ne smeta ovo TI) dobrodoslicu u forum i nadam se da ce mo imati prilike da citamo tvoje priloge. Da li upraznjavas ovaj hoby, mislim trazis sa detektorom ili si samo zainteresovan za njega?


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 01:39 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!