![]() |
Keltska grobnica stara 2500 godina
Eh, još da se nekome (arheolozima ili tragačima) ovako posreći u ovim krajevima ;)
|
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Meni se ova fotka najvise svidela. :)
Nalazene su slicne stvari i kod nas, i to ne sa grckim importom, nego egipatskom (samo vise ne mogu da se setim gde sam citao o tome). :D |
Meni od ovih predmeta ni jedan ne "vuce" na kelte, ne znam zasto...
|
od oktobra ga otkopavaju,ko ce bre docekati da vidi sta je u onom kazancetu :)
|
Vumi, ni mene ne vuče i to iz prostog razloga što ništa sa slika nije keltsko. Keramička posuda je iz južnoitalske grčke kolonijalne radionice, brončana beštija i kotao su također italski, odnosno etrušćanski. Tu je pokopan tatin sin, tako da je lako moguće da su kola japanska a konji mongolski :totlach: :26:
|
...a pod uzglavljem diploma kupljena na nekom "sega-mega" univerzitetu ;)
|
I na kraju iskopaju crnca :)
|
Kotlenka je prava, taman za topit čvarke.....
|
Svinje
Moguce, obozavali su meso divlje svinje.
Znali su da pustaju veprove na neprijatelje u borbama. |
Vrijeme je po ZEV +2. sada je 17:39 sati. |
Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2025 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!