TEMA: Meteorit
Prikazati pojedinačan prilog
  #33  
Staro 10.02.2007, 18:13
terminus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Enigma
Terminus, netvrdim ja već struka, godinama sam se pobacivao s tim hrđavim grumenjem jer nisam znao o čemu se radi.
Lijepi pozdrav!

Opaaaaaaaa, pa ti imaš cijelu kolekciju meteorita, jer rabiš pluralni oblik u izrjeci, cit.: "... godinama sam se pobacivao s tim hrđavim grumenjem...". Baš si pravi nestaško! Slično sam se i ja bio zaljubio u arheologiju. Meni su slučajno pronađeni novčići, fibule, brončane i keramičke figurice te slične čudesne i nadasve zadivljujuće prastare rukotvorine zapravo bile prve igračke s kojima sam se još u ranoj mladosti, dakle prije nego što sam naučio čitati i pisati, samo nestašno igrao. "Artes minores" mi je i danas strast, tj. pokretač duha u traganju za istinom o davno isčezlim ljudima. No, ja sam bio, jesam i bit ću čvrsto vezan uz nalaze (otjelotvorenja ljudskog duha, ruku i uma) sa Zemlje i iz zemlje.
Čestitam na tako brojnoj i zanimljivoj zbirci svemiskih artefakata od željeza.
_____________
P. S.
Mislim da se upravo rodila nova arheološka grana, odnosno SVEMIRSKA arheologija! Prema tomu vrlo je moguće da Enigmini artefakti, koji su pali s neba, zapravo potječu od neke izvanzemaljske civilizacije! Tko su, kakvi su, odakle su - samo su neka od pitanja na koja bi valjalo odgovoriti.
Osobno bih volio da su pristigli s "Venerinog brežuljka". U svakom slučaju nebi bilo dobro da pripadaju nekima poput onoga iz "Osmoga putnika"! Što vi mislite o svemu tome?
odgoovorite sa citatom