Prikazati pojedinačan prilog
  #3  
Staro 21.05.2007, 13:27
gloshky
Gost
 
prilozi: n/a
zavetni kovceg

Pozdrav Enigma, i ja se pomalo bavim istorijom templara, i ima mnogo nepouzdanih informacija o njima naravno. ima u Wikipediji mali clanak, ali ukratko :Templari su postali okruženi legendama koje sadrže tajne i misterije. Možda i najpoznatije su one koje govore o Svetom gralu, Zavetnom kovčegu, i tajnama građenja. Neki izvori kažu da je su Templari pronašli Sveti gral i odneli ga u Škotsku 1307. Drugi izvori tvrde da su pronašli Zavetni kovčeg, sanduk u kome su se nalazili sakralni predmeti starog Izraela, uključujući Aaron's štap (Aaron je Mojsijev naslednik) i kamene ploče na kojima je Mojsije dobio Deset Božjih zapovesti.

Ovi mitovi su povezani sa dugom okupacijom Jerusalimskog hrama. Neki izvori su zabeležili da su Templari otkrili tajnu zidarskih majstora koji su napravili prvi i drugi Jerusalimski hram, kao i tajnu da je Zavetni kovčeg premešten u Etiopiju pre uništenja prvog hrama. Dalje veze prema Kovčegu i tajni starih graditelja idu ka monolitnoj Crkvi sv. Georgija u Lalibeli u Etiopiji (vidi sliku 1), koja postoji i danas i čija je izgradnja neopravdano pripisana Templarima. Postoji i podzemna crkva iz istog perioda u Francuskoj. Postoje i špekulacije da su Templari preduzeli i putovanje u Ameriku pre Kolumba.Takođe postoje i priče da su Templari bili povezani sa Sionskim Prioratom . Zavrsili su jako nesrecno (vidi sliku 2).

Procitao sam davno u nekim novinama, da je pretpostavka da su u tom famoznom bunaru koji je ispresecan raznim kanalima za dovod vode, templari sakrili zavetni kovceg, mislim da je to preterana teorija , ali ko zna.. To bi onda oborilo pretpostavku za crkvu u Etiopiji o kojoj sam gledao i dokumentarac na Discovery kanalu. Cak su neki istarzivaci spustali kamere u bunar, pa su ga cak i busili. Na svrdlu busilice su pronadjeni zlatni opiljci. Ima mnogo toga o njima, ali cemo to na privatnom chatu da ne bi smarali ostale. Pozdrav
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg afrika3.jpg (14,1 KB, 19x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 280px-Templars_Burning.jpg (53,4 KB, 12x prikazano)
odgoovorite sa citatom