Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 05.02.2008, 21:51
Korisnička slika od acervonec
acervonec acervonec je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2007
Starost: 55
prilozi: 798
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 120 zahvalnice(a/u) za 82 priloga
predlozi za forum 2

Vumi je tako brz, da nisam uspio staviti svoje predloge (ili bolje: komentare), pre no što je zatvorio prošli topik. Zato pokušavam još jednom.

Najprije: možda je stvarno bolje brisati nekorektan prilog nego zatvarati celu temu – pogotovo, ako je ta ozbiljna. Kod komentara bi dobro došlo malo samokontrole – zezanje mi ne smeta (ako ne vređa, naravno), ali je bolje, da je to šlag na nekom komentaru. I kritike i pohvale su komentari, zato nemam ništa protiv njih.

I meni fale neke teme u praistorijski sekciji. Ja bih pored oruđa i oružja imao i (odvojene) nakit, keramiku, kamen. A u antici bi po obimu zaslužile svoje teme fibule, možda i prstenje, posude... Ali, kako kaže Pretorijanac, ako je to prekomplikovano, onda ne vredi raditi unazad.

Treći predlog je u vezi sa galerijom. Žao mi je, da nije zaživjela, pošto je Vumi uložio puno vremena i energije u nju. Ali moram reći, da nisam ni očekivao previše osobnih albuma. A možda bi se moglo od nje uraditi nešto nalik na ovu izvrstnu englesku bazu:

http://www.ukdfd.co.uk/

To bi sredilo probleme u vezi sa traženjem sličnih predmeta po forumu, lako bi se moglo prebacivati predmete, otvarati nove teme i slično. Da ne kažem, da bi sa takvom virtualnom kolekcijom za tren oka prevazišli internetne sajtove svih muzeja na našim prostorima. A to znači, da bi postali ozbiljan faktor i u stručnom pogledu.

Pozdrav!
odgoovorite sa citatom