Prikazati pojedinačan prilog
  #70  
Staro 08.02.2008, 18:12
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Projekti

Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Dobro nam došao LJubo, ako može, kreni sa svojim područjem, tj. sa shematologijom svojih projekata, odnosno detektora.
Jasno, ne očekujemo zadnje projekte, u ostalom daj što daš, da se malo bacimo u analitiku.
Pozdrav enigma,malo kasnim sa odgovorom ali nikad nije kasno.Pomenuo sam ranije da su vecina detektora dobri ali zavisi kome za sta treba.Za iskusne su bolji modeli,ali ja vidim da se uglavnom pohvaljuju digitalne verzije detektora uglavnom.Licno nisam ljubitelj takvih modela iz prostog razloga sto su vec programirani u fabrici pa krajnjem korisniku ostaju osnovna podesavanja oko regulacije efekta zemlje i usnimljeni programi.Ali kad dođeš na teren,onda nastaju veliki problemi jer ocitavanja na displeju zvucne informacije(tonovi)s ve pada u vodu.Recimo moje licno misljenje primera radi za Spectum XLT.U vazduhu posle ocitavanja tla,on se prebaci automatski u program (coins)za novciće.Kada preko sonde prođete napr.folijom od cigarete,on dobro pokaze cilj.Ali kada folija i zlatni prsten ili novcic idu zajedno onda na grafokonu izleti simbol za ekser a takođe u donjem delu ekrana stubići idu o "0" u minus.Kada se ovo uradi u zemlji onda se covek razocara.
Ali ako je cilj usamljen,onda je dobro.To je moje licno misljenje.Bolji su stariji tipovi nekih detektora od mnogih novijih.

Promijenjeno od Vumi (08.02.2008 u 18:20 sati)
odgoovorite sa citatom