TEMA: Pitanje
Prikazati pojedinačan prilog
  #16  
Staro 08.03.2008, 11:46
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Mozda je vrijedno napomenuti i to da ako se predmet od obojenog metala nadje "na granici" detekcije, takodje moze proizvesti signal koji ukazuje da se radi o zeljezu, zato uvijek kod sumnjivih signala treba prvo nogom, koliko se moze, odgrnuti gornji sloj zemlje i onda opet provjeriti...cesto budu iznenadjujuci rezultati na kraju .

@ljubo, jel to govoris iz iskustva sa F-4 tj imao si ga u rukama i radio sa njim? Cudno mi je to da je detektor tek izasao na trziste a toliko podataka dajes o njemu...da to ipak nisi pokupio sa stranih foruma?
Da ima ga moj prijatelj ovde nedavno nabavljen.Probali smo ga i testirali,naravno po našim probama i predmetima.Tačno je i to što napominješ da neki gvozdeni predmeti poput nekih potkovica i zapušaća daju veoma dobar ton i grafički prikaz cilja na displeju pa ne treba biti lenj nego proveriti šta je u zemlji.Digitalne verzije detektora veoma zamaraju kod traženja.Svi misle da su dobro podesili programe i da nema greške kod traganja,ali u praksi je stvar sasvim drugačija.Dosta sam radio sa XLT-om.On jeste dobar ali zahteva puno iskustva kod traganja.Mana mu je isto sto nestabilno radi u blizini dalekovoda,u blizini drugog detektora koji je u radu i na kraju nestabilan je i kod traganja u naseljenom mestu.Ja imam stari model Coinmaster6000 DS2,malo modifikovan i dosta sam njime zadovoljan.Ne kažem da ima loših detektora među novim današnjim modelima ali o tome odlučuje najviše kupovna moć korisnika.
odgoovorite sa citatom