Prikazati pojedinačan prilog
  #37  
Staro 19.04.2008, 21:29
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.901
Zahvaljivao se: 159
Dobio je 1.076 zahvalnice(a/u) za 411 priloga
Danas sam razgovarao sa njemackom 1,5 sati i na kraju smo dosli do zakljucka da detektor ipak nije u redu.
O cemu se radi? Kada sam dobio detektor u njemu se nesto pomjeralo sto mi je proizvodjac rekao da ne smije da se desava ni u kakvom slucaju i da je vjerovatno doslo do ostecenja u transportu. Kada sam ga pitao da li detektoru smetaju dalekovodi, rekao je ni u kom slucaju mu ne smiju smetati a kada sam spomenuo da ga ne mogu smiriti onda je rekao da tu nesto ne stima jer on treba da radi sasvim normalno ispod dalekovoda i da mu nikada nije smetao. Evo sta mi covjek jos kaze...kutiju od kreme za djecu, koja ima promjer nekih 10-ak cm u vazduhu mora da otkrije na preko 80cm a u zemlji ne smije da izgubi ni cm pa cak treba i dublje da ju pronadje. Jednu biro skvacaljku (mislim da se tako zove) dimenzija 5x20mm otkriva na nekih 15cm a sarafcic M3 otkriva malo ispod 10cm (ovo radi u startnom programu). Kada sam mu ja rekao da ne mogu uhvatiti lopatu na 50cm u vazduhu, a veca je od one kutije za kremu bar 5x, onda je rekao da tu sigurno nesto nije u redu. Ja cu detektor isprobati jos jednom u stanu sutra i zapisati daljinu na kojoj hvata i sve te predmete sa kojima sam testirao, poslati detektor nazad za njemacku na kontrolu ispravnosti. Objasnjeno mi je jos kako se tacno sa njim radi, sta moze a sta ne moze, koje funkcije ne treba uopste mijenjati a koje treba i kako koristiti, da bi se ostvarili najbolji rezultati. Jos mi je rekao da je prije neki dan detektor testiran na jednu punu saku novcica i da ih je otkrio, cini mi se, na nekih 85cm dubine. Ovo pokazuje da sa ovim detektorom kojeg ja imam stvarno nesto nije u redu a to cemo vidjeti za koji dan. Kada sam mu spomenuo da sam u zemlju zakopao jednu kutiju od bonbonica, promjera nekih 10cmx2cm i jednu dozu od slaga, koja je velika kao doza od 1/2 litara piva i da to nije mogao naci na dubini od 50-60cm ni sa malom ni vecom sondom, zakljucio je da detektor stvarno nije u redu. Posebno ga je bunilo to sto detektor nisam mogao nikako smiriti, bilo sta da sam probavao. Dakle, vidjecemo sta ce donijeti jos jedan test u vazduhu sutra pa ako rezultati ne budu zadovoljavajuci (a nece sigurno), detektor leti nazad za njemacku a nazad dolazi drugi .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom