Prikazati pojedinačan prilog
  #51  
Staro 21.04.2008, 16:44
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.900
Zahvaljivao se: 159
Dobio je 1.071 zahvalnice(a/u) za 410 priloga
Rezultati nisu dobri i detektor ce najvjerovatnije ovih dana nazad za njemacku... Skontao sam da nesto nije u redu jer se detektor ne moze umiriti. Evo sta sam uradio. Uzeo sam plasticni sto visine 42cm, postavio sam sondu na njega tako da je okrenuta prema podu. U podu se nalazi sigurno armatura na koju je detektor odmah reagovao. Tada sam uradio nuliranje detektora i on se potpuno smirio. Tada sam ispod stola prinosio razlicite predmete i on je super funkcionisao. Znaci, sva ona armatura je "izbacena" i nije vise reagovao na nju dok je svaki predmet pokazivao kako treba. Napunio sam jednu kutijicu dimenzija 8x8x2cm od nekakve debele plastike i u nju sam natrpao folisa. Kada sam tu kutijicu gurnuo ispod stolica detektor je dao cist signal za obojeni metal. Samo da napomenem da tu istu kutijicu hvata u vazduhu na 46cm i to sa 2-3 klika u sekundi dok je ispod stola imao jak i cist signal, pored toga sto je svo ono zeljezo u vidu armature u betonu neutralisano prilikom nuliranja. E sada nastaju problemi. U slucaju da ja sondu rukom pomjerim sa mjesta gdje je lezala ili je nekoliko puta podignem i spustim na stolcic, detektor pocinje da vristi i ne prestaje to raditi vise. Po tome mogu zakljuciti da on ne pamti ono izvrseno nuliranje sto ne smije da se desi jer se ono ne moze vrsiti nakon svakog pokreta sonde. Pored toga kada sam pravio testiranje u vazduhu (sonda okrenuta na gore) nije mogao dostici one daljine koje je proizvodjac pominjao, radio sam to sa € novcicima. On mi je, koliko se sjecam, rekao da 2€ u vazduhu ima na nekih 30-40cm (sa osnovnim programom koji se ukljucuje prilikom startanja detektora) dok ovaj ne moze ni na 20cm vec tek na 18cm pocinje da daje 1-2 klika u sekundi. Znaci, veceras slijedi jedan telefonski razgovor sa njemackom i vjerovatno vec sutra ujutro detektor putuje za njemacku na kontrolu...sta ce i kako dalje biti to cete na vrijeme cuti
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom