Prikazati pojedinačan prilog
  #8  
Staro 08.05.2008, 18:05
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 160 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Pozdrav tragac.Proci ce jos sigurno od 7 do 10 godina u nasoj zemlji da bi se izglasao zakon kao u Engleskoj .Bilo je to i kod nas ali u Titovo vreme kada se placala stvarna vrednost.Godine 90 pa na ovamo je vreme ucilo svoje i doslo do preokreta.Bilo bi dobro i u korist drzave da ljudi koji se bave ovim hobijem mogu ne smetano ici na pojedine lokacije ne sve naravno.Mora se razumeti nesto ima ljudi,vecina nas,kojima je to hobi ali ima i onih koji se sluze bagerima i ostalom opremom pa kopaju rupe po 4 - 5 metara u dubinu pa iza njih ostaje haos.To su dve struje koje treba razdvojiti a ne svrstavati u jednu kao sto su to pojedini mediji uradili u zadnje vreme.Nocu ne moj da ides u traganje vise se vidi nego danju, ima tu jos razloga .Pogledaj ovde na forumu pisano je o svemu ovome.Na lokalitete pod zastitom drzave nemoj da ides jer ces ostati bez detektora a dobices najverovatnije krivicnu prijavu narocito ako nesto pronadju kod tebe.Imas sa druge strane lepih predela za setnju u prirodi ostavi se Petrovaradina.Ja sam dole pored Dunava sluzio vojsku bilo je super.Procackaj malo forum iskusni ljudi su pisali o zakonima kod nas.
odgoovorite sa citatom