Prikazati pojedinačan prilog
  #38  
Staro 06.08.2005, 15:07
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Delimicno si me pogresno razumeo po pitanju starijih i novijih modela. Nisu stariji modeli jaci, nego se sa njima mnogo lakse rukuje, i lakse ih je drzati pod kontrolom, jer nemaju kontrolere koji "sami razmisljaju" kako treba podesiti parametre.
Generalno gledano, ima previse razlicitih modela (i starih i novih), da bi se nesto moglo generalizovati. Svaki model je specifican na svoj nacin, pa se cak i verzije istog modela razlikuju (X, XB, XL itd.). Tesko je tu dati nekakvo univerzalno uputstvo za tretiranje zemlje ili Disc sistema. Mogucnosti takodje puno variraju i od tipa i dimenzija sonde koja je dosla uz detektor (obicno ih ima vise u ponudi).
Pa onda, od dva ista modela, jedan moze raditi super, a drugi katastrofalno, samo zbog sonde.
I sta ja da preporucim?
Generalno su se za numizmatiku dobro pokazali Fisheri 1236 i 1266 (Nikako 1280, jer je plitak zbog nize frekvencije), i Whites Clasic III koji im je veoma slican, ali prostiji. Vecina Bandido detektora su takodje veoma slicni navedenim Fisherima. Svakako mi je najomiljeniji Fisher 1266, koji je pokupio ubedljivo najvise numizmatike (bar u Srbiji).
Za dublje traganje prosto nemam sta da preporucim, jer medju fabrickim detektorima takav jos nisam isprobao.
Garrette i Whites nisam pominjao jer nisu najpogodniji za numizmatiku jer su veoma spori za rad, iako znaju i malo dublje pronaci predmete od gorepomenutih. A od Minelabova mi je stvarno muka, jer osim ubedljivo najboljeg marketinskog pristupa trzistu (sto im je omogucilo visoke cene i super prodaju), jos nisam pronasao neki njihov drugi kvalitet (bar za sada), a bili bi to dobri detektori, kada bi im poceli raditi koplanarne sonde.
odgoovorite sa citatom