TEMA: jedan link
Prikazati pojedinačan prilog
  #21  
Staro 19.11.2008, 14:15
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 161 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Marko druze mozemo poceti sa vrdjanjem ali nije prikladno za ovaj forum.Ja sam recimo preneo nesto sto sam slusao uzivo pre 20 godina od jednog poznanika koji licno poznaje ucesnika dogadjaja u Istri.Covek je proveo 6 meseci u istrazi u to vreme i pustili su ga u nedostatku dokaza.To ne znaci da nije odnosno je preneto posudje u Istru kako bi bilo prebaceno preko granice.Postoje zivi ucesnici tog dogadjaja pa ce mozda jednog dana napisati nesto o tome.Da nije bio umesan neko iz vrha vlade i vojske SFRJ istraga bi isla kako treba i doslo bi se do tacnih informacija.Hocete reci da nije bilo korupcije i mita u to vreme?Bilo je ali ne toliko otvoreno kao danas.Svi su oni Titova skola to znaci da su bili izuzetno oprezni,zna se da su mnogi bili i kolekcionari u tim krugovima.Kao sto rekoh postoje zivi ucesnici tog dogadjaja koji zive i danas u bivsim republikama SFRJ i samo oni mogu reci gde je tacno pronadjeno posudje a mi mozemo nagadjati iz raznih clanaka ili prica i prepricavanja njihovih poznanika.
odgoovorite sa citatom