TEMA: Zanimljivost
Prikazati pojedinačan prilog
  #15  
Staro 09.12.2008, 21:49
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Cika bane , slazem se sa tvojim pisanjem podpuno. Zar je zakon pravljen da bude samo na strani pojedinih velikana? ma desmo bre mi u tome svemu? obicni gradjani. smuci mi se kad neko kaze ili napise toje na ivici zakona ili protiv zakonito. Ajde nekami neko pokaze nekoga ko jos nije nesto uradio protivzakonito? i ko osmisli taj zakon? el mene ili mnoge od gradjana neko pitao dali se slazem sa nekim zakonom i slicno? u zemlji gde vrhunski , vodeci i arheolozi nepostuju zako, sto bi ja onda obican gradjanin postovao taj isti? Koliko je samo arheologa prekopalo teren na brzaka i odnelo nalaze a ostavili iza sebe lomovve i rasturene stvari koje im se nisu ucinile znacajnim . A pjedini novinari, e brate one su ko seoske tracare, " rekla komsinica daje baba mari prokiso pasulj" a oni odma prepricaju kako se i kuca srusila. I stvarno nekapiram, mozda sam i prost u tome shvatanju, stalno neko trubi, nedrzimo se zakona. M kojeeeeeeeeeeg bre zakon? mi obicni gradjani se bar trudimo da donekle ostanemo pri sebi i u normali. Sto ja nebih mogao da kopam na nekoj rimskoj vili ili lokalitetu ako nije arholosko iskopavanje,da isti mozaik lepo saberem i odnesem kuci , sta ce biti ako ostane na njivi i seljak onda plugom zaore malo dubje? ovako bi bar ostao sacuvan i mogo bi ga pogledati svaki drugar kad dodje u posetu. Kod nase je bre zakon ola la laaaaaa jos daleko od savrsenstva, mada i ovde na zapadu jos nije usavrsen ali je jako prikladniji i podesen za obicne gradjane a ne za velikane i mocne ljude.
odgoovorite sa citatom