Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 28.02.2009, 11:25
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.177
Zahvaljivao se: 145
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 243 priloga
Poludeo detektor

Da li vam se dogadja da kad udarite sondom o drvo, kamen itd. da detektor da signal da je otkrio nalaz? Podignete da ne udari sonda i nema signala. Ponekad javi kada zakacim travu ili prut od drveta. Bio sam na terenu koji je poprilicno obrastao u rastinju pa je bilo ucestalo brljanje sa signalima plus teren dosta prljav sa gvozdjem a ima dosta i pozitivnih nalaza. Poceo je detektor da javlja pozitivni signal kada ga uopste i nema pa jos ucestalije tako da na kraju poceo da luduje toliko da ga nisam mogao smiriti. Sutradan odem ponovo na jedan potpuno cist teren. Nije brljao zvukove radio je normalno onda opet posle dva sata pocne da pomalo da brlja. Juce mi je toliko brljao da sam poludeo. Radi normalno minut, dva pa onda luduje. Onda se smiri pa ponovo. Hoce nekad kada radim na mokrim terenima kada pokisne sonda ali nije bilo padavina i sonda je bila suva. Sondu mi je majstor otvarao pre 4 godine i mislim da nije do nje. Kabal sam takodje menjao pre 3 godine. Mislim da nije do sonde i kabla. Znam kada strada kabal ili sonda tu nema vise mogucnosti da se radi sa detektorom nego sledi opravka. Mislim da je nesto do memorije u pitanju. Hoce nekad da mu udje u program svremena na vreme neki poremecaj ali se brzo vrati u normali. Neznam sta se desava ima li neko odgovor???
odgoovorite sa citatom