Prikazati pojedinačan prilog
  #4  
Staro 12.05.2009, 20:16
Korisnička slika od acervonec
acervonec acervonec je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2007
Starost: 55
prilozi: 798
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 120 zahvalnice(a/u) za 82 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
zasto je zakljucana tema "knjiga o antici"?

mislim da je konverzacija tek krenula i mislim da je tema pocela da dobija na intenzitetu i jacini a onda je "iznenada" zakljucana.....
bilo bi tu jos mnogo,mnogo pametnih pitanja i odgovora slaganja i ne slaganja......
to sto nekome ne leze odgovori ne znaci da tema treba dase zakljuca,to je bar moje misljenje......
Stvarno Vumi, bio si prebrz. Nema ništa loše o različitim mišlenjima. Nekima se tvoja ideja sviđa, drugima ne. Ja sam oćekivao još manje pozitivnih komentara, da ne govorim o onima, koji bi stvarno nešto uradili (svaka čast Maximusu!). Takva je realnost...

Međutim, mislim da je važno o tome barem razgovarati, pokazati, da znate gde su problemi i tražiti rešenja. I ovaj forum je pokazatelj različitih razloga i oblika traženja. Nadam se da ga čitaju i neki arheolozi, koji pomoću njega možda pronađu neki fleksibilniji stav do ove problematike. A i vi biste mogli ponuditi neki predlog - nije dovoljno samo tražiti legalizaciju i pri tome psovati zvanične stručnjake...

Što se tiče tvoje publikacije, mislim da je to dosta veliki poduhvat. Ja bi za početak pokušao nešto jednostavnije. Jedna mogučnost je, da sam ili pomoću nekog arheologa (najbolje lokalnog) sastaviš katalog nalaza i nalazišta nekog rajona. Onda to zajedno publikujete u obliku rasprave u stručnoj perijodici ili samostalog publikaciji, gde možeš obrazložiti zašto i kako tražiš. Naravno, i on može navesti razloge za ili protiv.

Druga mogučnost je virtualna publikacija. Verovatno je moguče na portal okačiti i duže tekstove i prikaze. To je jednostavno, možeš nešto dodati ili promeniti, a kad imaš konačnu verziju, lako ju možeš štampati.

pozdrav svima!
odgoovorite sa citatom