Prikazati pojedinačan prilog
  #47  
Staro 06.08.2009, 12:04
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
ako ti je kolekcionarstvo hobi ili ako si do sada ziveo od kupoprodaje arheo predmeta onda ima smisla da svoju profesiju/ ili hobi/ nadogradis tako sto ces i sam poceti da tragas za ostatcima proslosti i na taj nacin dodjes do provereno originalnih predmeta.
sto se tice isplativosti, na ovom forumu
mozes da dobijes savet oko izbora detektora,
mozes da dobijes informaciju o starosti nekog predmeta,
mozes da dobijes informaciju o nekim istorijskim ili geografskim cinjenicama,
a za informacije o ekonomskoj isplativosti nekog hobija ili profesije obrati se nekim konsultantskim firmama ili ekonomskom magazinu, oni umeju lepo da izracunaju sve tvoje troskove i sva tvoja ulaganja na spram sve tvoje dobiti i na osnovu tih parametara da te posavetuju da li da ides dalje u tu profesiju,
vecina ljudi ovde na forumu uzima u obzir i neke druge parametre za bavljenje ovim hobijem koji se nikako ne uklapaju u finasijsku bazu koja tebe zanima pa je zato jako tesko da ti se odgovori precizno.
Normalno je da niko ne moze da odluci umesto mene kao sto ni niko ne moze da da pare umesto mene. Ali cisto me interesuju tudja razmisljanja i iskustva o toj tematici. Posto kao sto sam rekao ja licno nemam nikakvog iskustva u trazenju.
odgoovorite sa citatom