Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 05.10.2005, 03:15
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
nabavka detektora tri mjeseca kasnije

Nakon skoro šest mjeseci traženja po internetu učenja terminologije, plus ovaj forum&strani forumi te Jackdetect&njegova knjiga, pa lutanja na relaciji od Master Hunter CX Plus preko Sovereign GT, da bi na kraju prevagnula jednostavno Jackdetectovo "kupi fisher 1266-X" najprije je bilo
???.
Novog teško naći polovni mi se nije kupovao ipak su to spravice koje se na-pate na terenu.

Niš, ako je to tako, uzeo sam na kraju ono što bi trebalo biti blizu toga po karakteristikama , 1270. Gdje, USA , jeftiniji od EU cak i sa svim peripetijama koje cu kasnije opisati i ako nekom treba pomoc po pitanju nabavke imam iz USA slobodno mi se moze obratiti.

Onda su poceli problemi
Hrpa meilova vrijeme prolazi a odgovora nigdje, "Kellyco" je tipican primjer za to, malo sam se kasno sjetio za potez "đonom" u rukavicama .
To je u prijevodu značilo da sam "popi****" i poslao svim jedan fini kulturni meil o "neposlovičnosti i neprofesionalnosti i da nikad nisam doživio od jedne tako ozbil.. USA firme" tako nešto i to na sve adrese,
samo sto sam se kasno sjetio i već sam imao dogovoren "dil" sa drugom koja nazalost ne prima non-USA kreditne(kao ni večina ostalih firmi
osim Kellyco ) kartice i do me je koštalo nepovoljiji kurs + 200kn preko Western Union Bank.

Čekanje je trajalo dvadesetak dana što je opet više nego moje ostale kupovine u USA(partial airmail) i svi moji višestruki kontakti sa carinom su se pokazali da nema nikakvih problema oko uvoza što se pokazalo istinom.
Gotovo veća mi je briga bila to što ne možeš poslati normalno 10€ čovjeku u Srbiju ili obratno na jednostavan način.

U debelom zakašnjenju od plana stigla mi je tako knjiga(od jackdetecta) i 1270 da bi vrhunac bio da sam sljedeci dan zavrsio u lokalnim novinama kako "istražujem" sa metal detektorom tek otkriveno kasno broncano nalaziste u središtu jednog gradića a ja jadan tek sam prvi put spustio detektor na zemlju na tom mjestu, na kojem nikad ni ne bi saznali da im je gradić stariji od srednjeg vijeka da lokalna faca nije odlucila iskopati bazen osim u teoriji nisam imao pojma ni kako zvuci "pinganje" a kamoli posteno traženje na hrpi kamenja .!!!

I da zavrsim traktat ono malo vremena sto sam od ljeta turističke sezone i ostalih poslova mogao "vježbati" raditi sa 1270 (nekih dvadesetak sati ukupno) a to su bila sajmišta, polja putovi i jedna gradina od Histra komad bronze, čavao, komad sjekire na nekih 40cm dubine), nožic(ili nešto slično tome) i gomila SFRJ dinara iz pedesetih godina.(budem sutra "postao" koju sliku)

Zadovoljan sam detektorom još mi preostaje nabavka patika bez i grama metala, načina da mi alat za kopanje ne smeta, vježbanje "all-metal ground balanced moda" a na plažama i objasnjena turistima da ne tražim mine, policiji priče o izgubljenom lančiću.....
poslije me čeka hm... mozda neka ozbiljnija lokacija..e.
odgoovorite sa citatom