TEMA: Voda u sondi
Prikazati pojedinačan prilog
  #15  
Staro 01.11.2009, 16:44
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
Lobo

Evo me ponovo,Zamocio sam sondu u toplu vodu da bih skinuo zastitu.Plastika ni za zeru nije popustila u vodi od 65 stepeni i na kraju sam skidao zastitu na SILU. I naravno sj-ebao stvar.Pukla mi je na gomkoj ivici na unutarnjem delu.No skinuo sam je i ocistio od peska i ostataka Becke zemlje. Kada sam to uradio sada mogu zastitu da skidam kako hocu. Naravoucenije; posle svakoga izlaska treba zastitu skinuti i ocistiti sondu tako sam ja radio na XP-u i nisam imao problema.Ovo treba da pamte buduci korisnici dtektora i eventualno clanovi foruma.No zastita je svakako potrosni materijal i kad tad cu je morati promeniti.
Medjutim sa potapanjem sonde u vodu dobio sam sledeci rezultat,kada stavim osetljivost preko 10-tog podeoka(crveno polje)javlja mi se pucketanje.Kada smanjim senzitivitet na 10 i ispod detektor radi normalno.Nije ovo meni nista novo ali dok sondu nisam potopio u vodu nije pucketalo ni preko 10-tog podeoka.Susio sam fenom posto je kod mene jedino kriticno mesto tamo gde kabel ima ojacanje i zavrtanj tj.gde ulazi u sondu.
Molio bih nekoga ko ima Lobo da ga ukljuci i oslusne da li ima pucketanja kada stavi potenciometar osetljivosti preko 10.
Sto se tise same sonde uradjena je onako kako bih i ja radio kada bih zeleo da zastitim svoj proizvod a to znaci da je zalivena crnim epoksidom i nema apsolutno nikakve rupice po sebi cak ni pod graficarskom lupom koja povecava 10 puta.Mislim da je svaki rad na otklanjanju uzaludan jer vadjenje kabla iz ovakve smole znaci i unistavanje istog.Naravno sve je moguce uraditi ali po koju cenu.
Ukoliko se upustite u takav zahvat ja bih Vas molio da snimate faze operacije i da ih postavite odnosno uputite nas kako da radimo i mi ukoliko nas zadesi ista sudbina,Nadam se da administrator nece imati nista protiv ovoga jer na kraju tu smo da se pomognemo koliko mozemo.