Prikazati pojedinačan prilog
  #10  
Staro 12.10.2005, 10:12
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Da da sve te maste su zaista fine ali mi nismo i ne predstavljamo ovde nijednu Numizmaticku kucu niti imamo u posed svoju Aukcionarsku kucu ( gde zaista dolaze do tih cena ) , mi smo obicni smrtnici koji se trude da izvucu od tih Kataloskih cena makar 1/3 ( sto je veoma - veoma redak slucaj ) , Vumi znacilo bi to da za onih tvojih 15 -tak Folisa trazis 1000 eura ? Pa Ljudi ne moze za 1000 folisa da dobiju AMA BAS NIGDE TOLIKO ! ! ! Trebalo bi vec jednom da se razgranici to sa Kataloskim Astronomskim Cenama I onim realnim cenama , bez sumnje da u toj nadjenoj gomili od 30kg ima i takvih kapitalaca koji bi otisli i za 1000 e pa cak i za 10000e ( Denara nema iz 4 i 5 veka - moze biti samo Siliqua , Miliarense ) ali se ovde pre svega govori o Kilazi , osim toga Srebro bi i onako zavrsilo preko bare ( najverovatnije u Sotheby's ) ) ! / Svi ovde znamo da se roba sa Balkana na velike kolicine nabavlja za 30 - 50 centi po komadu ,pogotovu takva gde je puno folisa , to nije nikakva tajna - cak je i ovde na forumu pocetkom ove godine neko pisao da je nabavlja iz Madjarske po ceni od 75centi . Razmislite malo ! Kada bi zaista tako bilo to bi znacilo smo Vecina nas ovde na Forumu Milioneri ( a da to nismo ni znali ) stim sto bi Vumi i Oto usli u Kategoriju Milijardera , da ne pricamo o nekim drugima za koje pouzdano znam da imaju veoma bogate kolekcije ali jednostavno nemaju gde da prodaju a i ako nadju nekog kupca nemogu da se pogode oko 50 eura , e to je realnost ! Nemogu bre da cutim , morao sam ovo da kazem , ovaj hobi je veoma tesko isplativ , preksinoc sam iskopao 100 rupa i kuci dosao sa 30 pampura 3 poklopca za konzerve 2 muska dugmeta i 1 zensko zatim je tu bila i 1 velika olovna kugla i nekoliko nepoznatih metalnih delova , ufff moram se smejati--- hahaha

Promijenjeno od Miki (12.10.2005 u 10:22 sati)
odgoovorite sa citatom