Prikazati pojedinačan prilog
  #4  
Staro 29.12.2009, 11:28
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.324
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.549 zahvalnice(a/u) za 403 priloga
Sajt

Mladi kolega, ocito da u tebi tece uzavrela i neobuzdana krv divljeg ratnika. Jos uvek mislim da na ovom sajtu mozemo videti onu lepsu stranu nasih interesovanja, sto sam pokusao da potaknem pazljivijim izborom reci, ali tebe je to asociralo na jedno drustvo bolesno do srzi u svakom svom segmentu.
Pomenuti A.Deroko i R.Petrovic sigurno nisu bili nikakvi pljackasi vec istinski ljubitelji kulturnog nasledja nasih krajeva kojima mozemo zahvaliti sto neke, u medjuvremenu unistene spomenike, poznajemo jos samo preko njihovih crteza i zapisa. Citanje njihovih knjiga i knjiga napisanih o njima je neponovljivo zadovoljstvo, a zato nije potrebna uzavrela krv, vec suptilni osecaj za umetnost i neodoljiva unutrasnja potreba.
Kontekst u kojem si pomenuo moje ime, ja cu da shvatim kao kompliment i zahvalim se, ali te moram i razocarati, jer sebe, ako si mislio izmedju ostalog i na arheologiju, na vlastitu zalost ne vidim kao znalca(!!!). Iako mi svaki susret sa tim carobnim kamencicima i starim paricama sto nas sve opcinjavaju, prouzrokuje drage vibracije, cak i kada ne umam da im prepoznam poreklo ili starost, kako to nepogresivo radi nas Velemajstor Enigma na nasu radost (verujem da se slazete da se celokupna aktivnost ovog forume vrti oko njega !!!).
Jos jednom da se vratim na ovaj sajt. Pokusavam samo da zamislim kako bi bilo interesantno i poucno da smo ovu temu nastavili kao sto sam pokusao da to iniciram pa da su se tu ukljucili, recimo, nas genijalni numizmaticar, inace Derokov kolega po struci, pa nasi dalmatinski profesori i umetnici, pa onaj gospo`n od struke iz Slovenije, o nasem sveznajucem Japodu da i ne pricam i mnogi drugi koje ne pomenuh (izvinjavam se, kao i zbog redosleda pomenutih). Steta, mogli smo svi da naucimo mnogo toga. Karlajl je kazao da je sveopšta istorija sveta knjiga koju svi ljudi pišu i čitaju i nastoje razumeti i u koju su, takođe i sami upisani.
Ovako ce oni sto citaju i znaju, ostati sa svojim knjigama i sebi slicnima, a uveren sam da bi to rado i bezrezervno podelili sa svima, da je samo malo dobre volje i vise razuma sa druge strane.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom