TEMA: explorer II
Prikazati pojedinačan prilog
  #2  
Staro 23.10.2005, 05:22
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav

Pozdrav Dragane!!!
Probleme koje ti imas istovetni su kao i moji,i ako je razlika izmedju tvog md i mog jeftinog aparata visestruke(u tvoju korist).Ali ti je slaba vajda od toga,nazalost.I moj detektor nemoze nikako da se balansira kako treba.Na svaki pokret registruje gvozdje,detektor je potpuno neupotrebljiv ali za razliku od tvog md,moj opet radi prvih pola sata kako treba a posle nailaze svi ti lazni signali iz razloga pada uravnotezenosti grund-balansa.Pricao sam o tome svojevremeno sa Zeljkom i on mi je skrenuo paznju da su po svemu sudeci radi o probijenim elektrolinskim kondezatorima koje nemogu da isporuce stabilan napon.Kod mene je slucaj da sve radi kako treba na pocetku ali posle mogu samo da ugasim uredjaj i odem lepo kuci.Posle izvesnog vremena oko par sati sve se vrati na normalu i opet jovo-nanovo.Valjda staticki elektricet nestane u pomenutim komponentama pa sve profukcionise ali na kratko.Kod tebe mora da je ista stvar u gorem ili losijem smislu(savet koji mi je dao Zeljko je bio da ili hitno prodam detektor ili da mu uradim jedan odlican servis+popravku.Seca m se da je jednom Zeljko pomenuo da se i mnogim skupim detektorima podkrade fabricka greska pa cak i dolaze u prodavaonice potpuno rastelovani.......
Znam da ti nisam pomogao ali veruj mi da znam kako ti je jer i ja mucim istu muku,Pozdrav od Lava!!!
odgoovorite sa citatom