Prikazati pojedinačan prilog
  #33  
Staro 09.05.2010, 08:18
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Opet krivi smjer...
Taj muzej je i napravljen uglavnom od stvari koje su nadjene i donirane. Nikakva istrazivanja ja nemogu vrsiti, jer nemam pojma o tome i nisam strucan. U cilju mi je pokupiti ono sto se moze naci detektorom, jer i onako to traktori lome i vrijeme cini svoje.
Ja i dalje ne shvatam zasto ste me napali. Svi vi radite sa detektorima i stvari kupite za tebe, sto je po meni puno gore od ovoga sto ja radim, i vase je u redu, samo moje nevalja?
A i ako ne nadjem detektorom, i dalje cu skupljati stvari obilaskom po njivama ili razgovorom sa lokalnim stanovnistvom i sakupljanjem nalaza sto su oni nasli. Jucer sam cuo za jedno rimsko koplje nadjeno u Savi, i otici cu da vidim mogu li ga dobiti...
I dalje nemogu shatiti sto sam ja tolika smetnja?...
Ajmo zavrsiti sa ovom temom, jer je ovo otislo predaleko na stranu i vise nema veze sa onim sto je zapoceto.
Da zavrsim: Ne smatram se arheologom niti nekom funkcijom, osobom iznad zakona, jer nemam veze i vezice sa zakonom i politikom i spadam pod zakon kao svi ostali gradjani u mojoj zemlji. Ali i dalje cu nositi detektor i u dogovoru sa vlasnicima zemljista raditi i kupiti za MUZEJ, ne za sebe...
Molio bih da se ovo zatvori, da se rasprava ne duzi dalje, jer je pocelo smarati...
odgoovorite sa citatom