TEMA: Ukleto blago
Prikazati pojedinačan prilog
  #75  
Staro 27.07.2010, 10:00
Atila Hunt
Gost
 
prilozi: n/a
Nije zgoreg imati gajgerov brojac.
Pa prekontrolisati ipak pronadjene predmete.Imam prijatelja koji je vlasnik velikog otpada u regiji u kojoj zivim.Skoro svakodnevno imaju jako velikih problema sa vise ili manje ozracenim metalnim predmetima,od kojih su neki zracili toliko da je i najmanji kontakt sa istim bio opasan po zivot.

Sto se tice prokletstva i bede koja nailazi posle pronadjenog blaga,moje misljenje je sledece.
Nije nikakvo prokletstvo u pitanju vec jednostavno ljudski karakter,odnosno karakter osbe koja je blago pronasla.Ako je srecnik(nesrecnik),p ronasao nesto vrednog nakita i novca a bio siromah do tada on nece znati sa to malo novca da raspolaze a sebi ce stvoriti iluziju da se obezbedio do kraja zivota.zbog tog svog umisljaja pocne da trosi,pronadjeno potrosi za par meseci,navikne se na zivot sa novcem zatim ostane bez njega i tu pocinje tragedija i ludilo kako stara jevrejska poslovica kaze "Dabogda imao pa nemao".Mislim da je u ovome ukratko kljuc u narodnim pricama o prokletstvu pronadjenog novca ili blaga..
odgoovorite sa citatom