Prikazati pojedinačan prilog
  #444  
Staro 08.01.2014, 08:55
Ilijada
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
...

bar nam otkrij razlog zasto je imao potrebe da ostane anoniman,da se bacimo u potragu
Vrijeme nastanka Ilijade poklapa se sa jednim povijesnim značajnim događajem.
U to je vrijeme razoren Jeruzalem, a narod kralj Nabukonodozor odvodi u ropstvo, u Babilon.
Prorok Jeremija je dugo upozoravao Izraelski narod na opasnost koja im prijeti od strane Babilonaca. Kad se uvjerio da ga nitko ne sluša, odredio je pratioce, uzeo je ZAVJETNI KOVČEG (Mojsijev zlatni Kovčeg - Svetinju nad Svetinjama) i zaputio se u nepoznatom pravcu kako bi ga negdje sakrio da ne padne u ruke kralja Nabukonodozora.
Pronašao je pogodnu pećinu, i nakon što je sve u nju posložio, ulaz je zazidao.
Nakon toga Jeremija doznaje da su se neki njegovi pratioci ponovno vratili kako bi obilježili put, - ali puta više nisu pronašli.
Nakon toga ih je Jeremija prekorio otprilike ovim riječima; (citiram Bibliju na pamet) "Ovo mjesto nitko nikada neće pronaći do onoga dana dok se Bog ne smiluje svom narodu!!"
Još samo da kažem da su se Babilonci poslužili lukavstvom, dali su Jeremiji potpunu slobodu, - navodno jer je pozivao narod da se preda bez otpora. Nakon toga, Nabukonodozor zapovjeda svom povjereniku da prate Jeremiju i da ne skidaju oka sa njega; "Neka tvoje oko stalno motri na njega!" (Biblija, knjiga o Makabejcima).
Jeremija je još neko vrijeme ostao u porušenom Jeruzalemu sa nekolicinom nemoćnih staraca. Poznato je kako je Jeremija upućivao pisma prognanicima i stalno ih upozoravao da ne zaborave svoju vjeru, te da se mole za vladara narod zemlje u kojoj žive...
Nakon ovih događanja, Jeremiji se gubi svaki trag.
Ja sam uvjeren da je upravo Jeremija autor Ilijade i Odiseje.
Po meni, on je nastavio tajno živjeti po tadašnjim Grčkim gradovima, u tajnosti je stvorio ta djela kako bi u njih upleo tajanstvenu mapu mjesta pećine, i kako bi se ta ista sačuvala za buduće naraštaje.
odgoovorite sa citatom