Prikazati pojedinačan prilog
  #8  
Staro 19.09.2006, 23:21
Nitroglicerin
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala Miki !, jeli a gde ti je ono MOUS ??? ( salim se ... )

Gle ovo sto ja imam je prepisano iz nekog muzeja u bugarskoj jer sam ga ja tako dobio i kako Legenda kaze pop Martin Himovic je imao svog vidovnjaka koji se zvao Ljuba i koji je sve zapisivao nesto krisom a nesto i po naredbi. Ova knjiga je zapis uradjen krisom jer Ljubi pisanje zapisa o ostavama i magazama nisu dozvoljavali pop Martin, hajduk (vodja) Mirko Tasia i Ilija Uzunovic. E sad on je po odvajanju od njih u borbi sa turcima knjigu zakopao na mestu zvano Odorovce jer je u gubitku ljudi na bojistu pomislio da ce i on biti ubijen, ali nailaskom pojacanja hajduka i vodje Mirka Tasije stvar je privedena u Hajducku korist. Inace knjiga je teska 20 oka i kako se kaze u njoj ima zapisa od tri oblasti kojima je pop Martin Himovic kokao turke i ostalu gamad. E to je to.

Imam jos par legendi o Martinovim odajama i riznicama koje je takodje zapisivao Ljuba ali nisam siguran da na forumu ima nesto o tome da se ne ponavljamo. Nisam stigao sve da procitam, dosta sam propustio jer san najnoviji ovde, pa mi kazite ako nesto ocete da vam napisem ...

Pozzz ...
odgoovorite sa citatom