Prikazati pojedinačan prilog
  #13  
Staro 19.10.2017, 03:00
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Problem i jest u tome što rimski denari nikada u svoje vrijeme nisu izgledali kao polirana ploča. Kovanice koje su bile u optjecaju u rimsko vrijeme izgledale su poput kovanica u prilogu. Poliranjem se eliminira oštrina kovanice, nestaju najfiniji detalji, iz tog razloga i dobiva sjaj, narušena je oštrina detalja i rubova i zato se sjaji. Kovnički sjaj je iskričav, sve drugo je nepopravljiva degradacija. Patina je nebitna, kod ovog problema ona ništa ne rješava.
Nema razloga za ljutnju, pokušavam ukazati na pogreške, većina nema osjećaj za te stvari i zato tamburam jedno te isto.
Što je netko odlučio uraditi sa svojim predmetima to je na njemu i može činiti što god poželi. Ja samo želim pomoći i ukazati na nepravilnosti, štiteći isključivo vaš interes. Pošto sve učestalije dolazi do ljutnje i da se ne prepoznaje, ne cijeni ogroman trud i moje nesebično davanje kroz sve ove godine, jasno, u okvirima mog znanja i iskustva, odlučio sam da to više ne činim. Cijepljen sam protiv bilo kojeg oblika sujete, tako da od danas pomažem isključivo dragim prijateljima koji cijene moj trud.
Tu i tamo ću napisati poneki komentar tipa "bravo, odlično" i tako to.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg V - 37.jpg (38,5 KB, 21x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 06.jpg (41,5 KB, 19x prikazano)
odgoovorite sa citatom
5 x *Hvala* korisniku Enigma za ovaj prilog: